Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na leczenie i długą rehabilitację pani Henryki, która doznała ciężkich poparzeń podczas pożaru domu w Zamysłowie oraz dla pana Stefana, który jest leczony ambulatoryjnie. Środki finansowe są również potrzebne na remont wewnętrznej, całkowice spalonej części domu.

Pani Henryka obecnie przebywa w szpitalu. Wsparcie potrzebne jest również jej mężowi Stefanowi Głowackiemu (osoba posiadająca rozrusznik serca), który ucierpiał podczas tego zdarzenia i leczony jest ambulatoryjnie. Są to osoby powyżej 70 roku życia, niezdolne do samodzielnego wyremontowania domu bez wparcia dobrych ludzi.
Środki finansowe są również potrzebne na remont wewnętrznej części domu, która uległa całkowitemu spaleniu. Pożar wybuchł nagle 02.01.2022r. w godzinach nocnych. Do zdarzenia doszło w Rybniku na ul. Nacyńskiej, w domu jednorodzinnym w należącym do Henryki i Stefana Głowackich. Ogień strawił piętro budynku oraz klatkę schodową. Pokoje na piętrze wymagają m.in. wymiany stolarki okiennej, skuwania tynków i położenia nowych, zamontowania nowej instalacji elektrycznej, zamontowania nowej instalacji grzewczej, naprawienia podłóg, wyremontowania łazienki oraz malowania. Meble oraz rzeczy osobiste niestety również uległy zniszczeniu. Małżeństwo żyje dzięki pomocy sąsiadów, którzy udzielili poszkodowanym pomocy oraz wezwali służby ratownicze.


https://zrzutka.pl/62cfb8