Data wydarzenia: 14.03.2020 10:00 - 15.03.2020 16:00
Miejsce wydarzenia: Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, ul. Kościuszki 5

W nadchodzący weekend w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku miał odbyć się Aicon 2020. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, organizatorzy odwołali wydarzenie i ustalają nowy termin konwentu.

Chcielibyście spędzić weekend w miłym towarzystwie, a przy tym zanurzyć się w świat japońskiej kultury oraz fantasy? Jeśli tak, to Aicon jest właśnie dla Was!

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o nim, Aicon to konwent organizowany przez twórców znanego Tsuru Japan Festivalu, lecz wyrożnia się tym, że jego motywem przewodnim jest „White Day".

Konwent odbędzie się w dniach 14-15.03, zatem śpieszcie się z zakupem biletów!

Liczne atrakcje, jakie będą nam oferowane, sprawią, że nie będzie można się nudzić! W tym samym czasie będzie możliwość wyboru kilku paneli o różnej tematyce, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Po
więcej informacji o panelach i gościach specjalnych zapraszamy na oficjalną stronę konwentu: https://aicon.com.pl/.
Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/521058525145223/.

AKTUALIZACJA (10.03.2020, godz. 12:00)
Komunikat organizatorów konwentu:

Kochani!
Wiemy, że od dłuższego czasu poczyniliście znaczne przygotowania względem naszej imprezy. Przygotowywaliście cosplaye i atrakcje, pakowaliście bagaże czy rezerwowaliście czas, aby do nas przyjechać. Każdy z nas miał nadzieję, że już w ten weekend spotkamy się w rodzinnej atmosferze. Z całego serca chcielibyśmy Wam podziękować za wiarę oraz pomoc w przygotowaniach.

Mamy jednak przykrą wiadomość. Pomimo starań z naszej strony, zwiększenia środków bezpieczeństwa oraz higieny, dzisiaj zapadła decyzja miasta o zamknięciu szkół oraz zakazie organizowania imprez masowych. Niestety Aicon jako wydarzenie sprowadzające osoby z całej Polski do Rybnika stanowi w takiej sytuacji nadzwyczajne zagrożenie epidemiologiczne, dlatego dla bezpieczeństwa uczestników oraz ich rodzin jesteśmy zmuszeni odwołać konwent w planowanym terminie.

To dla nas bardzo trudna chwila i niezmiernie nam przykro z tego powodu, jednak nie poddajemy się.
Jesteśmy w trakcie ustalania nowej daty konwentu, która mamy nadzieję, że będzie odpowiadać jak największej liczbie uczestników oraz twórców atrakcji.

Wszelkie nowe informacje będziemy udostępniać tutaj oraz na naszym fanpage’u na bieżąco.
Dziękujemy za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Miejmy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce.