LKS Unia Książenice znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Pomóżmy im wyjść na boisko!

W debiutanckim sezonie 2019/2020 klub z Książenic zajął historyczne 3. miejsce za ekipą LKS Goczałkowice Zdrój i GKS II Tychy. W obecnym sezonie po rundzie jesiennej zajmuje 2. miejsce. Po drodze pojawiły się również sukcesy w Pucharze Polski Podokręgu Rybnik.

"Waleczna drużyna, wspaniała atmosfera, kibice jeżdżący za Unią dziesiątki kilometrów. Do tego szereg oddanych ludzi, działaczy, gospodarzy związanych z klubem od lat. Dla niektórych to klub jak każdy inny w Polsce. Dla nas to hobby, pasja, życie, sposób na spędzanie wolnego czasu. Przez ostatnie lata wiele osób poświęciło swój czas, włożyło ogrom pracy, a także własne środki finansowe, aby tworzyć UNIĘ" - mówią w LKS Unia Książenice.
Klub to także kilkudziesięciu młodych chłopaków, którzy pod okiem trenerów rozwijają swoją miłość i pasję do piłki nożnej w drużynach młodzieżowych.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że klub znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, a gra wymaga dużych nakładów:
"Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zamknąć budżetu na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. Bez tego nie ruszymy i będziemy zmuszeni wycofać drużynę z rozgrywek przed rozpoczęciem rundy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Każda złotówka ma dla nas duże znaczenie. Za każdą serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie!"

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/8bveef