Mały rybniczanin od choruje od urodzenia. U Leosia stwierdzono ataksję rdzeniowo - móżdżkowa związaną z chromosomem X, ale też kilka innych poważnych schorzeń. Można w prosty sposób wspomóc leczenie chłopczyka - trwa akcja Góra Grosza dla Leosia.

https://rybnik.dlawas.info/pomagamy-rybnik-dla-was/pomozmy-leosiowi-w-rehabilitacji/cid,12922,a
https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/spelnione-marzenie-leosia/cid,13156,a

Leoś urodził się w 2017 roku jako wcześniak, w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej. Mimo intensywnej rehabilitacji, którą ma od wczesnego niemowlęctwa postępy w rozwoju przychodziły powoli. Nadal wymaga wielospecjalistycznych terapii.

Mały rybniczanin choruje na ataksję rdzeniowo-móżdżkową sprzężoną z chromosomem X typu 1 czyli SCAX1. Choroba jest nieuleczalna, jedynym ratunkiem dla chłopca jest wielospecjalistyczna rehabilitacja. "Patrząc na niego widzimy zdrowego, radosnego chłopca. Rzeczywistość jednak bywa okrutna. Los go nie oszczędza. Podczas kontroli u endokrynologa okazało się, że ma guzek na tarczycy. Miał wykonaną biopsję dzięki, której wiemy, że nie jest on rakotwórczy, trzeba jednak go stale kontrolować. Stwierdzono u niego niedoczynność tarczycy oraz hashimoto, jest leczony euthyroxem. Jest też pod opieką neurochirurga, ponieważ ma torbiel szyszynki, który trzeba kontrolować za pomocą rezonansu magnetycznego" - mówią rodzice Leosia.

Można wspomóc leczenie Leosia poprzez zbieranie "miedziaków":Zbieramy grosze, które będzie można przekazać w kilku dzielnicach Rybnika tj. Piaski, Ochojec, Golejów, Wielopole, Elektrownia, Boguszowice, Raszowiec, Śródmieście, Paruszowiec oraz gmina Świerklany, a także w Żorach. Można też przesłać je pocztą.

Liczymy, że GÓRA GROSZA będzie ogromna i zasili konto zbiórki