Ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie dla małego rybniczanina.

O Leosiu pisaliśmy już w zeszłym roku, kiedy została uruchomiona zbiórka na rehabilitację chłopca (więcej tutaj:  https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/maly-leos-potrzebuje-rehabilitacji-mozesz-pomoc/cid,10219,a). Przypomnijmy, Leoś jest wcześniakiem, od urodzenia zmaga się z wieloma trudnościami. 

Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowany z powodu hipotonii mięśniowej. Nadal potrzebuje pracy z terapeutami rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej, hipoterapeutycznej, logopedycznej oraz psychologicznej.
- Mały wojownik jest dzieckiem wiotkim, nawet proste chodzenie potrafi sprawić mu kłopot, nie jest w stanie całkowicie kontrolować swojego ciała. Potrafi upaść na twarz, bo „zapomina” bronić się rękoma. Z wyniku rezonansu magnetycznego dowiedzielismy się, że Leoś ma torbiel szyszynki wielkości 11mm. Nadal widoczne jest rozejście mięśni prostych. Obecnie jest pod opieką kilkunastu specjalistów - mówi mama Leosia.

Pomocne dla małego rybniczanina są turnusy rehabilitacyjne, te są jednak bardzo kosztowne:
- W tym roku udało Nam się pojechać na dwa turnusy rehabilitacyjne, przyniosły one bardzo dobre efekty, dlatego postanowiłam, że w przyszłym roku musimy powtórzyć takie wyjazdy. Wszystko pięknie ładnie do momentu jak człowiek zaczyna wyliczać przychody a później rozchody. Tylko dzięki Wam ludziom o dobrych sercach jesteśmy w stanie zapewnić małemu wojownikowi wyjazd na turnus, kosztuje on kilka tysięcy złotych, dlatego prosimy Was o wsparcie...

Link do zbiórki:
https://pomagam.pl/leos-turnus?fbclid=IwAR1TeFDhju-O_VWuVlKbZMthu0vlwOTwWVn6hSR7kJOEBgCLnMwgWwmoP64

Zachęcamy też do odwiedzenia strony z licytacjami dla Leosia i Laury:
https://www.facebook.com/groups/1146950145464020/?ref=share