| Źródło: PAP, zdj. własne, fot. P. Dziekońska

Skomentuj jako pierwszy!

Premier w Rybniku mówił o Tusku: to człowiek wyprany z ideałów. Chce tylko władzy dla władzy

"Jak zobaczyłem tego Tuska, który tak wewnętrznie był wymięty, bardzo zdenerwowany, wymięty tak, jak jego koszula, przypomniało mi się takie nagranie z czasów naszej młodości: 'silnik rzęził ostatkiem sił'. Pamiętacie" - mówił premier zwracając się do mieszkańców Rybnika.


Donald Tusk to człowiek wyprany z wszelkich ideałów; chce tylko władzy dla władzy po to, żeby rządzić tak jak wcześniej - w imieniu pewnych wybranych grup społecznych - na to nie możemy pozwolić - powiedział w czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Rybnika premier Mateusz Morawiecki.

"Jak zobaczyłem tego Tuska, który tak wewnętrznie był wymięty, bardzo zdenerwowany, wymięty tak, jak jego koszula, przypomniało mi się takie nagranie z czasów naszej młodości: 'silnik rzęził ostatkiem sił'. Pamiętacie" - mówił premier zwracając się do mieszkańców Rybnika.

"Człowiek wyprany z wszelkich ideałów. Po prostu taki, który tylko żąda władzy. Chce tylko władzy dla władzy po to, żeby rządzić tak, jak wcześniej - w imieniu pewnych wybranych grup społecznych. Na to nie możemy pozwolić, bo nasza ojczyzna wchodzi w bardzo krytyczny zakręt" - dodał Morawiecki.

Zaznaczył, że kiedy w referendum "wybieraliśmy pytanie o nielegalnej imigracji, wiedzieliśmy, że ono jest bardzo ważne, że może decydować o bezpieczeństwie Polski w przyszłości. Mieliśmy to doświadczenie z lat 2015, 2016, 2017 narzucanej nam siłą z Brukseli procedury dystrybucji nielegalnych imigrantów. Wiedzieliśmy o tym, wtedy w 2018 roku postawiłem twarde weto w czerwcu i Polska nie musiała przyjmować nielegalnych imigrantów" - mówił Morawiecki.

Dodał, że wtedy rząd pokazał skuteczność, "ale po pięciu latach Platforma Obywatelska, partia Tuska w Europie, wróciła do tego samego tematu". "Formułując to pytanie referendalne nie mieliśmy najmniejszej świadomości jak ono może być ważne dla naszego bezpieczeństwa, rozwoju, dla normalności, kultury, gospodarki, dla bezpieczeństwa na ulicach, dla bezpieczeństwa pani, pana, nas wszystkich" - mówił szef rządu.

Cztery pytania w referendum

W niedzielę, razem z wyborami do Sejmu i Senatu, odbędzie się referendum ogólnokrajowe. Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach wyborczych, przy użyciu jednej urny.

W referendum padną cztery pytania. Pierwsze z nich brzmi: "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?". Drugie: "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?". Trzecie: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Czwarte: "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".(PAP)

Autorzy: Marcin Chomiuk, Grzegorz Bruszewski, Krzysztof Konopka

Publikacja:

Magdalena Palowska-Trzebuniak


Więcej od - Magdalena Palowska-Trzebuniak

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?