Mężczyźnie, który śmiertelnie postrzelił policjanta w Raciborzu, zostaną przedstawione trzy zarzuty - zabójstwa funkcjonariusza policji, usiłowania zabójstwa drugiego policjanta i nielegalnego posiadania znacznej ilości broni. Póki co, mężczyzna przebywa w rybnickim szpitalu, gdzie został przesłuchany. Dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sądu Rejonowego z Raciborza, który zdecydował o areszcie dla 40-latka.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała, że 40-latkowi, który śmiertelnie postrzelił policjanta, przedstawione zostaną trzy zarzuty:
- Pierwszy zarzut dotyczący zabójstwa funkcjonariusza policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Drugi: usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Policji oraz trzeci zarzut: nielegalnego posiadania znacznych ilości broni oraz amunicji - poinformowała Joanna Smorczewska.
Mężczyzna został przesłuchany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, gdzie był operowany:
https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/40-latek-ktory-smiertelnie-postrzelil-policjanta-przeszedl-operacje-w-rybnickim-szpitalu/cid,19448,a

Sąd Rejonowy w Raciborzu podejmie teraz decyzję o tymczasowym areszcie dla 40-latka.
Według nieoficjalnych informacji, w samochodzie zatrzymanego znaleziono broń automatyczną, a w jego mieszkaniu narkotyki. Prokuratura nie ujawnia szczegółów, ale nie wyklucza, że sprawca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu i innych środków:
https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/43-letni-policjant-zginal-postrzelony-przez-przestepce/cid,19428,a

Sekcja zwłok zastrzelonego policjanta ma odbyć się dzisiaj.

AKTUALIZACJA:

Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, Sąd  podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.