Michał Kędzierski zawsze był otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy, był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym, gotowym poświęcić każdemu swój czas - wspominają zabitego policjanta koledzy. 40-letni przestępca, który postrzelił funkcjonariusza, trafił do rybnickiego szpitala, gdzie przeszedł operację.

Przypomnijmy, wczoraj około godziny 8.00 rano raciborscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego:
https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/43-letni-policjant-zginal-postrzelony-przez-przestepce/cid,19428,a

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo i obezwładniony. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Rybniku, gdzie przeszedł operację.
Jest w stanie niezagrażającym życiu. Znajduje się pod obstawą policji – mówi Maciej Kołodziejczyk, rzecznik WSS nr 3 w Rybniku. W szpitalu 40-latkowi została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować. Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich.