W sobotę warto będzie wybrać się na stadion przy ul. Gliwickiej, gdzie swój mecz rozegrają rybnickie piłkarki, liderki I ligi. O awans do finału ekstraligi baseballu powalczy Silesia Rybnik. Mecze odbędą się na wyremontowanych obiekcie przy ul. Partyzantów. Na terenie kompleksu leśnego Maroko-Nowiny ścigać się będą miłośnicy MTB. MOSiR startuje z kolejną Akademią, tym razem tenisa ziemnego, można się jeszcze zapisywać. Tak samo jak na Kamień Extreme.

PIŁKA NOŻNA KOBIET: I LIGA 

Rybnickie piłkarki zagrają w sobotę kolejny mecz o mistrzostwo I ligi. Rybniczanki tegoroczny sezon rozpoczęły od dwóch zwycięstw i są liderkami. Działacze, trenerzy i same zawodniczki nie ukrywają, że celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym też celu zespół został solidnie wzmocniony. Ostatnim nabytkiem TS ROW jest reprezentantka Polski Patrycja Matla.

 

TS ROW Rybnik – Rysy Bukowina Tatrzańska

Miejsce: Stadion przy ul. Gliwickiej 72

Termin: sobota, 7 września  

Start: godz. 17:00 

 

BESABALL: EKSTRALIGA

Silesia Rybnik walczy o awans do finału ligi baseballu, co pozwoli zachować szansę na obronę tytułu mistrza Polski. Po dwóch pierwszych meczach półfinałowych rybniczanie przegrywają 0:2 z Dębami Osielsko (gra się do 3 wygranych). Kolejny mecz już w sobotę (godz. 14.30) na boisku przy ul. Partyzantów w Rybniku. Jeżeli Silesia wygra, czwarta odsłona rywalizacji w niedzielę (godz. 12).  

 

Półfinał ekstraligi

Silesia Rybnik – Dęby Osielsko

Miejsce: Boisko ul. Partyzantów 

Termin: sobota, 7 września 

Start: godz. 14:30 

Ewentualnie: niedziela, 8 września – godz. 12.00

 

REKREACJA: ROWERY MTB

W niedzielę, 8 września na terenie kompleksu leśnego Maroko-Nowiny (wjazd od strony obwodnicy Góreckiego) odbędzie się kolejna edycja MTB Race Maroko-Nowiny. Do 3 września trwały zapisy internetowe, do zawodów można się jeszcze zgłosić w dniu imprezy – w biurze zawodów (8:30 – 13:00) nie później niż 30 minut przed planowanym startem (tylko w przypadku nie wykorzystania limitu uczestników). Szczegóły i regulamin na www.mosir.rybnik.pl.

 

MTB Race Maroko-Nowiny

Miejsce: Kompleks leśny Maroko-Nowiny

Termin: niedziela, 8 września

Start: godz. 8:30 

 

REKREACJA: TENIS

MOSiR, który od kilku lat organizuje różne akademie sportowe, m.in. biegania, jazdy na rolkach, windsurfingu czy nordic walking – we wrześniu uruchomi kolejną – tym razem tenisową.

– Zajęcie będą odbywać się we wtorki i piątki w godz. 17-19 na hali w Niedobczycach. Uczestników podzielimy na dwie grupy po 12 osób. Zapewniamy oczywiście wyspecjalizowaną kadrę oraz sprzęt – mówi Wiktoria Wistuba z rybnickiego MOSiR-u. Pierwsze zajęcia planowane są na 10 września. Zapisywać można się poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie www.mosir.rybnik.pl

 

Akademia Tenisa Ziemnego

Miejsce: Hala sportowa w Niedobczycach

Termin: wtorek, piątek (od 10.09 do 4.10)

Start: godz. 17:00 i 18.00 

 

PIŁKA NOŻNA: KLASA OKRĘGOWA

O punkty powalczą drużyny z klasy okręgowej. Rymer, który na razie jest bez punktów zagra z rezerwami ROW-u. Chwałowice pojadą na mecz do Lubomi.

 

Klasa okręgowa, grupa: śląska III (Racibórz-Rybnik)

Rymer Rybnik – ROW 1964 II Rybnik 7 września, godz. 16:00

Silesia Lubomia – Pierwszy Chwałowice 7 września, godz. 16:00

 

PIŁKA NOŻNA: A, B, C  KLASA

W najniższych klasach rozgrywkowych, na swoich boiskach zagrają drużyny z Grabowni, Orzepowic, Radziejowa, Ochojca, Kamienia i Chwałęcic.  

 

Klasa A Football Center, grupa: Rybnik

TKKF Jedność Grabownia – Gwiazda Skrzyszów 7 września, godz. 16:00,

TKKF Zuch Orzepowice – LKS II Bełk 7 września, godz. 16:00,

MKS 32 Radziejów – Polonia Niewiadom 7 września, godz. 16:00,

Płomień Ochojec – Orzeł Palowic 8 września, godz. 16:00,

 

Klasa B Football Center, grupa: Rybnik

KP Kamień – Dąb Dębieńsko 8 września, godz. 16:00,

 

Klasa C Football Center, grupa: Rybnik

TKKF Sokół Chwałęcice – Jedność II Jejkowice, 7 września godz. 16:00,

 

REKREACJA: BIEGI

Trwają zapisy na dwie imprezy odbywające się w ramach Biegowego Grand Prix Rybnika. Na cały cykl składają się cztery imprezy: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. Pierwsze dwa z nich już się odbyły. Aby zostać sklasyfikowanym BGPR, należy wziąć udział w co najmniej trzech biegach. Specjalny formularz zapisowy, jak i regulaminy, są udostępnione na stronie www.mosir.rybnik.pl.

 

3. Biegowe Grand Prix Rybnika 2019

- Bieg Wiosny – odbył się 19 maja

- Rybnicki Półmaraton Księżycowy – odbył się 29 czerwca

- Kamień Extreme – 29 września, limit uczestników: 350

- Bieg Barbórkowy – 1 grudnia, limit uczestników: 1015

 

IMPREZA MIESIĄCA – JUDO

Jedną z większych imprez organizowanych w tym roku w Rybniku będą seniorskie mistrzostwa Polski w judo. Odbędą się one w boguszowickiej hali. W akcji będzie można zobaczyć kilku zawodników z dwóch rybnickich klubów: Polonii i Kejza Team. O tytuł powalczy m.in. brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk.

 

Mistrzostwa Polski w Judo Seniorów i Seniorek

Miejsce: Hala sportowo-widowiskowa w Boguszowicach

Termin: piątek – niedziela, 20-22 września 

Start: godz. 11:00 eliminacje, godz. 16.30 walki finałowe