W 3. kolejce III ligi, grupy III piłkarze z Rybnika pokonali Górnika II Zabrze 3:1. Była to pierwsza wygrana podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka w tym sezonie. Już w siódmej minucie spotkania przy Gliwickiej prowadzenie rybniczanom w meczu z rezerwami Górnika Zabrze dał Marcin Wodecki. Wynik 1-0 dla naszej drużyny utrzymał się do przerwy. Drugą połowę spotkania gospodarze rozpoczęli jednak fatalnie. W 49. minucie Marek Krotofil faulował w polu karnym zawodnika gości, a karnego na bramkę zamienił Ishmael Baidoo. Na szczęście piłkarze ROWu szybko otrząsnęli się po utracie wyrównującego gola i chwilę później (w 53. minucie), po precyzyjnej "główce" Kamila Spratka, znowu prowadzili. Trzecią bramkę dla naszej drużyny w 78. minucie dołożył jeszcze strzałem z dystansu Przemysław Szkatuła.