W sobotę 14 listopada piłkarze rybnickiego ROW-u 1964 zremisowali na wyjeździe z zespołem Zagłębia Lubin 2:2, wyrównując stan w ostatnich fragmentach spotkania. Wynik ten i jednopunktowa zdobycz to dobry prognostyk przed ostatnim meczem na własnym boisku, gdzie już w najbliższą sobotę ROW zmierzy się z bytomską Polonią.

Po walecznej końcówce, przegrywając do 87. minuty 0:2 z drugim zespołem lubińskiego Zagłębia rybniczanie wyrównali stan meczu po bramkach Jakuba Kuczery i Łukasza Krakowczyka. Gra do końca na pewno mobilizuje rybniczan przed ostatnim bojem w tym roku kalendarzowym na własnym stadionie. Rywalem będzie już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim Polonia Bytom, która obecnie jest wiceliderem tabeli. ROW 1964natomiast po 16 rozegranych meczach, a 17 kolejkach zajmuje 15. pozycję w tabeli grupy C 19-drużynowej stawce III ligi.
Ostatnie dwa mecze przed przerwą zimową rybniczanie rozegrają natomiast na wyjeździe z 7. w tabeli Lechią Zielona Góra oraz 11. Rekordem Bielsko-Biała odpowiednio będą to spotkania 19. i 20. kolejki. Przypomnijmy, że rybniczanie mając 18 punktów w tabeli tracą zaledwie 9. do 4. w tabeli Pniówka Pawłowice Śląskie. Będzie zatem okazj, aby mocno podskoczyć i odbić się tym samym od miejsca tuż z nad strefy spadkowej.