Pierwsze mecze w 2022 roku dla koszykarek i koszykarzy rybnickich klubów nie zaczęły się optymistycznie. W ligowym pojedynku RMKS XBEST Rybnik uległ na wyjeździe MUKS Poznań. Była to druga porażka rybniczanek w tym sezonie w starciu z z zespołem ze stolicy Wielkopolski. Nie lepiej spisali się zawodnicy MKKS-u Rybnik, którzy musieli uznać wyższość ekipy Cracovii Kraków, tutaj jednak zawodnicy rybnickiej drużyny podjęli walkę z jedną z najlepszych ekip 2. ligi.

Rybniczanki z RMKS-u XBEST przegrały wyraźnie 83:55, przesądziła głównie pierwsza kwarta gdzie różnica wyniosła aż 20 punktów na korzyść poznanianek.

Po przegranej nasze koszykarki zostają na 10. miejscu w tabeli Grupy B I. ligi.

MUKS Poznań – RMKS XBEST Rybnik 83:55 (31:11, 12:11, 15:19, 25:14)

Na małe usprawiedliwienie można dodać, iż rybniczanki musiała sobie radzić bez kontuzjowanej Pauliny Majdy, podstawowej rozgrywającej zespołu.

Przed RMKS-em XBEST Rybnik spotkanie u siebie z Contimaks-em MOSiR Bochnia. Mecz ten odbędzie się 9 stycznia o godz. 16.00.

Nieudany początek nowego roku także dla naszych koszykarzy z MKKS-u

Choć porażka 88 : 80 na wyjeździe z drużyną Cracovii Kraków, która znajduje się w ścisłej czołówce tabeli 2. Ligi nie przynosi wstydu, to jednak z całą pewnością marzyło się zwycięstwo.

- Niestety nie mieliśmy odpowiedzi na liderów gospodarzy w postaci Nowaka i Włodarczyka.
Początek meczu to dobry fragment w wykonaniu naszej drużyny, która szybko obejmuje prowadzenie i wygrywa pierwszą kwartę 15 : 21. Warty podkreślenia jest fakt dobrej gry w wykonaniu Jana Czornego i Adriana Ścieszki, którzy zagrali niezłe minuty. Druga kwarta to początkowo dalsze powiększanie naszego prowadzenia. Wszystko szło zgodnie z
planem dopóki nie odpalił się Kacper Nowak, który trafiał na wysokiej skuteczności wielkie rzuty trzypunktowe lub wymuszał faule w tej sytuacji. Jego 21 punktów do przerwy oraz seria skutecznych trójek Błażeja Karlika sprawiły, że w drugiej kwarcie straciliśmy, aż 29 oczek rzucając 18. Efekt – schodzimy do szatni przegrywając 44 : 39.
Wygrywamy trzecią kwartę 17 : 19 i zbliżamy się do rywali. Niestety - za każdym razem Cracovia ma odpowiedź na nasze natarcie. Tą odpowiedzią jest zabójczy Artur Włodarczyk, który trafiał wielkie rzuty. Sama końcówka meczu przyniosła jeszcze trochę emocji, lecz liderzy Cracovii nie pozwolili nam na wyrwanie więcej niż dwóch piłek.

- Zabrakło nam skuteczności za 3 punkty 6/23 oraz z osobistych 16/26. Zrobiliśmy też dużo dobrego. Wymusiliśmy dużo fauli – 22. Mieliśmy wysoką skuteczność za 2 punkty 23/35. Zebraliśmy 40 piłek – o 6 więcej od Cracovii. Niezłe występy zanotowali nasi poszczególni gracze: Kacper Majewski 19 punktów przy skuteczności 7/9 z gry w tym 5/5 za 2 pkt. Igor Lewandowski 11 punktów na 100 % skuteczności z gry dołożył do tego jeszcze 5 zbiórek. Marcin Kosiorowski 15 oczek przy prawie 50% skuteczności. 8 punktów i 8 zbiórek dał nam Adam Anduła. Kacper Wydra rozdał 7 asyst, miał też 8 zbiórek i 12 punktów, lecz zabrakło mu skuteczności za 3 punkty - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu na Facebooku.

Najbliższe spotkanie rybniccy koszykarze rozegrają już 8 stycznia – jedziemy na mecz do drużyny Iskry Częstochowa, z którą wygraliśmy u siebie na początku sezonu. Trzymajcie kciuki! - podsumowuje rybnicki klub.
KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków – MKKS Rybnik 88 : 80 (15:21, 29:18, 17:19, 27:22)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 15, Kawczyński Piotr 2, Anduła Adam 8, Wydra Kacper 12,
Tomanek Tomasz 3, Koczy Rafał 0, Ośliźlok Franciszek 0, Czorny Jan 0, Kukuczka Szymon 4,