W dzisiejszym ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski na Żużlu zwyciężył kapitan rybnickich "Rekinów" - Kacper Woryna, który nie miał sobie równych na torze w Krośnie i aż do ostatniego swojego wyścigu pozostawał niepokonany, zdobywając osttecznie w całych zawodach 14 punktów. Drugi z reprezentantów PGG ROWu Rybnik w krośnieńskim ćwierćfinale - Robert Chmiel - zajął 10. miejsce, po przegranym biegu dodatkowym z Arturem Czają z Unii Tarnów. Do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski na Żużlu, poza Woryną, awansował również Mateusz Szczepaniak, który był ósmy w zawodach w Opolu. Sztuka ta na opolskim torze nie udała się natomiast Zbigniewowi Sucheckiemu, który był 10. Turniej w Opolu wygrał Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno.