Rybnicki Festiwal Piwa à la Oktoberfest na Grzybówce symbolicznie zakończył lato w Golejowie. Mieszkańcy dzielnicy już po raz trzeci mieli okazję skosztować specjałów takich jak golonka "po bawarsku", jodłować, mierzyć się w piciu piwa na czas, a także sprawdzić się w konkurencji "na największy piwny brzuch". Tradycyjnie golejowski Oktoberfest rozpoczęło odszpuntowywanie beczki przez włodarza naszego miasta. Prezydent Piotr Kuczera, który patronował wydarzeniu, tym razem uderzył tylko raz i pozwolił czynić honory innym gościom piwnego święta - radnym Ginterowi Zaikowi i Krystynie Wałach oraz kandydatowi na miejskiego rajcę - Andrzejowi Sączkowi. Zanim piwo "zaczęło lać się strumieniami", potrzebnych było naprawdę wiele uderzeń. Wśród oficjeli na festiwalu był również obecny Łukasz Dwornik - radny i kandydat na prezydenta, a także Bronisław Gawełczyk - przewodniczący zarządu dzielnicy Chwałęcice.

Rybniczan tym razem odstraszyła nieco pogoda. Na Grzybówce bawiło się bowiem tylko trochę ponad 300 osób. Za to zabawa naprawdę była przednia, a to za sprawą występów "Baby z Chłopym" i zespołu muzycznego "Duet", którzy porwali publiczność do tańca i wspólnych śpiewów. O znakomite jedzenie zadbała z kolei firma "Darek Festyny", zaś kolei członkowie rady dzielnicy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników festiwalu - każdy gość mógł skosztować pysznych pączków. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyła się jednak loteria "Bawarska, w której do wygrania były m.in. zestaw kina domowego, wieża i urządzenie wielofunkcyjne. Podczas festynu przeprowadzona została także zbiórka na rzecz leczenia i rehabilitacji Alana Serwatki. W sumie zebrano 142,60 zł

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Golejów - Arkadiusz Trzebuniak - zapowiedział, że wyjątkowo nie był to ostatni festyn na Grzybówce tego roku. 6 października w leśnym amfiteatrze odbędzie się bowiem rodzinny festyn charytatywny dla Alana Serwatki.
 
Sponsorami tegorocznego festiwalu byli: firma MaxBud Bogusław Mrozek, smażalnia ryb BOSMAN. Danuta i Tomasz Borner, firma Ogrody XXI Halina Świderska, piekarnia Paweł Janik z Rydułtów, firma ANARIF. Zbigniew i Sylwia Kotyrba, sklep ABC Stanisław Kwiatkowski, firma Tom Cars - Tomasz Głazowski.