Od piątku mogą wznowić działalność m.in. teatry, domy kultury i kina - warunkowo na dwa tygodnie, w reżimie sanitarnym i bez konsumpcji. Obłożenie będzie mogło wynosić maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc w danym obiekcie. Sieć multipleksów (Multikino, Cinema City) zapowiedziała, że nie tworzy kin 12 lutego. Seanse będzie można za to obejrzeć w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Przypomnijmy, na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej minister Gliński poinformował, że od 12 lutego zniesione zostaną na warunkowy okres dwóch tygodni niektóre obostrzenia. Będą mogły wznowić działalność kina, teatry, opery i filharmonie. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji.

Sieć multipleksów (Helios, Multikino, Cinema City) zapowiedziała, że nie będzie otwierać kin 12 lutego. Powód? Między innymi za krótki czas - dystrybutorzy potrzebują standardowo od 4 do 6 tygodni, aby przygotować film do premiery w kinach, tłumaczą właściciele sieci.

"Wiemy, że perspektywa ponownego OTWARCIA CINEMA CITY wzbudza ogromne emocje! Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego.
Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie. Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić" - czytamy w oświadczeniu sieci Cinema City. 

Otwiera się za to Teatr Ziemi Rybnickiej: - Wracamy na razie na dwa tygodnie z koncertami, stand-upem, spektaklami, kinem i utrzymujemy wydarzenia on-line (tak na wszelki wypadek). Mamy ciągle nadzieję, na powrót do normalności i zapraszamy do Teatru na wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych - poinformował TZR.