Dziś prezentujemy rybnicką grupę muzyczną AW-MIX.

Zespół działalność rozpoczął w 2011 r. w trzyosobowym składzie: Krystyna, Ramona i Wojciech. 
- Nasz pierwszy występ odbył się w dzielnicy Rybnika - Grabowni, gdzie zostaliśmy zaproszeni na wspólne kolędowanie przy opłatku w kole emerytów i rencistów. Do dziś bardzo mile wszyscy wspominamy ten występ i często wracamy do niego pamięcią - mówi Wojciech Drąg. Później przyszedł czas na oprawę muzyczną wesel, jubileuszy i festynów oraz rozszerzenie działalności o wodzirejowanie. 

Obecnie grupa tworzy własne teksty:
- Od początku naszej muzycznej przygody marzyło nam się nagrać coś "swojego", przez te wszystkie lata zmierzaliśmy właśnie w tym kierunku. Miesiąc temu nagraliśmy nasza pierwszą piosenkę pt. "Miłosny sen". Słowa do tego utworu są naszego autorstwa, a o stworzenie muzyki zwróciliśmy się do pana Łukasza Nizara, z którym do dzisiaj współpracujemy. Utwór został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy, gdyż zajeliśmy pierwsze miejsce w liście przebojów jednej z internetowych stacji radiowych - mówią członkowie zespołu AW-MIX.
Kolejny utwór, którego premiera będzie 2 sierpnia w radiu Vanessa, nosi tytuł ''Letni czas", gdzie gościnnie wystąpiła znana ze śląskiej sceny muzycznej Bogusława Piechura. - Nakręciliśmy również teledysk do tej piosenki, który można zobaczyć na YT, a który powstał dzięki uprzejmości pana Arka Sobczyka, za co mu bardzo dziękujemy - dodaje Wojciech Drąg.