13 października odbędą się wybory parlamentarne. Dotychczas kandydatów do Sejmu podał PiS i Koalicja Obywatelska. Z listy PiS w okręgu rybnickim usunięto posła Grzegorza Janika.

Jak ustalił "Dziennik Zachodni", poseł Grzegorz Janik został usunięty z listy PiS w okręgu rybnickim. Kandydatura polityka budzi spore zastrzeżenia, podaje DZ.

Prezentacja liderów list Lewicy ma się odbyć w niedzielę 18 sierpnia. Dotychczas nazwiska liderów list do Sejmu podał PiS i Koalicja Obywatelska. Jak informowaliśmy, "jedynką" PiS w okręgu rybnickim jest były europoseł Bolesław Piecha (więcej tutaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/boleslaw-piecha-liderem-listy-wyborczej-w-rybniku/cid,12084,a). Wśród kandydatów wymienia się też posła Czesława Sobierajskiego i ministra Michała Wosia. Liderem Koalicji Obywatelskiej w okręgu rybnickim jest poseł Marek Krząkała (o czym informowaliśmy tutaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/marek-krzakala-wyborcza-lokomotywa-koalicji-obywatelskiej-w-rybniku/cid,12191,a).