Uliczne kosze pełne śmieci z gospodarstw domowych? Niektórzy mieszkańcy znaleźli sposób na tanie pozbycie się odpadów - podrzucają je na przystankach autobusowych.

Śmieci z prywatnych mieszkań lądują w koszach na przystankach autobusowych, które powinny służyć pasażerom komunikacji miejskiej - informuje czytelnik, który na dowód przesyła zdjęcia z przystanków.



Zdaniem mieszkańca, uliczne kosze przepełnione odpadami z gospodarstw domowych to częsty widok nie tylko na rybnickich przystankach, ale też np. przy parkach i placach zabaw. Takie kosze mają służyć przede wszystkim przechodniom. "Trudno zrozumieć takie zachowanie, gdy zgodnie z ustawą śmieciową, wnoszona przez mieszkańców opłata jest zależna od ilości mieszkańców nieruchomości, a nie od ilości śmieci" - pisze czytelnik.