Dziś po południu doszło do kolizji na Górnośląskiej, a przed 19 na skrzyżowaniu Błękitnej z Boguszowicką. Są objazdy. Drogowcy zaspali? Nie, bo na odśnieżenie dróg głównych mają 4-6 godzin i to po ustaniu opadów. Jeszcze dłużej możemy czekać na odśnieżenie dróg bocznych.

Aura nie sprzyja kierowcom - dziś po południu zaczął padać śnieg, opady mają pojawiać się w kolejnych dniach. Nocą prognozowane są temperatury poniżej zera. Jest ślisko, stąd na drodze należy zachować szczególną ostrożność. 
Po południu na Górnośląskiej zderzyły się dwa pojazdy, a przed 19 do wypadku doszło na skrzyżowaniu Boguszowickiej z Błękitną. Policja wyznaczyła objazdy - informuje portal Rybnik i okolice - informacje drogowe 24H.

Tradycyjnie pojawiają się pytania - czy drogowców znowu zaskoczyła zima? Nie, bo na odśnieżenie dróg głównych mają kilka godzin i to po ustaniu opadów. Wyjazd do odśnieżania na te drogi odbywa się bezpośrednio po wystąpieniu opadów, a pługo-piaskarki pozostają na swoich trasach, aż do ustąpienia opadów i do uzyskania pełnej przejezdności tych dróg. Dopuszczalne są natomiast odstępstwa od tych standardów informujące, że po ustaniu opadów śnieg i błoto pośniegowe mogą zalegać na drodze od 4 – 6 godzin.

Drogi boczne, dojazdowe są utrzymywane według IV kategorii odśnieżania co oznacza, iż drogi utrzymywane są na biało, a miejsca gdzie ruch mógłby być utrudniony (tj. podjazdy, łuki) posypywane są piaskiem lub solą przez sprzęt RSK. Dopuszczalnym odstępstwem od tego standardu, po ustaniu opadów śniegu jest występowanie śniegu i błota pośniegowego przez 8 godz., występowanie zasp przez 8 godz., występowanie dopuszczalnych przerw w komunikacji do 8 godz.