Dziś policjanci wyłapywać będą kierowców przekraczających prędkość. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci i posiadanie wymaganych dokumentów. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą też liczyć kierowcy oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa. Do realizacji przydzielonych zadań zaangażowano maksymalną liczbę policjantów ruchu drogowego.

Działania rozpoczęły się o 6.00 rano i będą trwały do 22.00. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uniemożliwienie dalszej jazdy piratom drogowym oraz nietrzeźwym kierującym. Mundurowi sprawdzają także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Do realizacji przydzielonych zadań zaangażowano maksymalną liczbę policjantów ruchu drogowego. Policjanci starają się być wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów, przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.