| Źródło: Personal Best, zdj. włane
Bike Race Lyski za nami. Wyniki, zdjęcia
Do startu w Bike Race Lyski przystąpili zawodnicy w tzw. grupie PRO jak i grupie HOBBY. Pierwsza z nich miała do pokonania pętlę o długości 58 km, w drugiej wynosiła ona 36 km dystans i była dla zawodników o mniejszych umiejętnościach kolarskich. Nie oznacza to, że trasy były łatwe. Trasa przebiegała zarówno lasami jak i szosą, było sporo przewyższeń i temperatura w okolicach 5 st. Celsjusza ze zmiennym wiatrem.
Na starcie stanęli zawodnicy zarówno z Polski, jak i z Czech. W dwóch grupach najlepsi rybniczanie zajęli piąte miejsca. W gr. PRO najlepszym rybniczaninem był Arek Paszenda, za nim uplasował się Marcin Dziarski (1. i 2. miejsca w kat. 36-49 lat). Drugi w kat. +50 był Zenon Piechulek z Rybnika.
W gr. HOBBY najszybszym rybniczaninem był Łukasz Budzyn z bROWERek Team. Marcin Gawełek z Rybnika zajął 2. miejsce w kat. 50-59 lat.
Na starcie stanęły również Panie, jednak zabrakło zawodniczek z Rybnika. W najliczniejszej grupie kobiet w wieku 36-49 lat - 2. miejsce zajęła Karolina Chudek ze Świerklan (powiat rybnicki). Wygrała Marianna Waszyńska Tyniec z Krakowa. A trzecia była Anna Fiałkiewicz z Żor. (HOBBY). Natomiast w grupie PRO w kat. 19-35 lat jedyną sklasyfikowaną zawodniczką została Agnieszka Mojżesz z Rybnika.
Oto wyniki bez podziału na kategorie dwóch grup (Personal Best)
PRO
1 | 755 | Drożdż Tomasz | POL | Wodzisław Śląski | Orion Art-Stal Team | 00:43:50 | 01:33:49 | 02:13:12.00 | |
2 | 757 | Kozak Mariusz | POL | Gliwice | 72D Rowmix7R | 00:43:51 | 01:33:50 | 02:13:13.00 | |
3 | 727 | Rakus Ondrej | CZE | Bystrice | HEAD PRO TEAM | 00:43:52 | 01:34:32 | 02:13:52.00 | |
4 | 722 | Kalita Tomas | CZE | Ostrava | Head Pro Team Opava | 00:43:52 | 01:35:08 | 02:17:15.00 | |
5 | 733 | Paszenda Arek | POL | Rybnik | Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team | 00:44:43 | 01:38:02 | 02:19:58.00 | |
6 | 709 | Dziarski Marcin | POL | Rybnik | Międzymiastowi Weilandt Elektronik Team | 00:44:43 | 01:38:03 | 02:19:59.00 | |
7 | 754 | Stępień Tomasz | POL | Wodzislaw Slaski | ORION ART-STAL TEAM | 00:47:35 | 01:42:17 | 02:23:51.00 | |
8 | 704 | Boratyn Artur | POL | Sosnowiec | Bike Atelier Team | 00:47:37 | 01:42:16 | 02:23:54.00 | |
9 | 706 | Dygacz Tomasz | POL | Katowice | Odkrywcy Taurus Cycling Team | 00:47:36 | 01:42:18 | 02:24:07.00 | |
10 | 748 | Strzelecki Sebastian | POL | Sarnów | 00:48:11 | 01:45:37 | 02:30:27.00 | ||
11 | 705 | Czekaj Damian | POL | Jastrzębie-Zdrój | Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team | 00:47:54 | 01:45:36 | 02:30:54.00 | |
12 | 752 | Woźnica Jakub | POL | Radlin | 00:48:08 | 01:45:35 | 02:31:22.00 | ||
13 | 711 | Fiałkiewicz Maciej | POL | Żory | Odkrywcy Taurus Cycling Team | 00:49:35 | 01:47:42 | 02:32:22.00 | |
14 | 728 | Machała Marek | POL | Glinica | Grupetto Lubliniec | 00:48:10 | 01:46:53 | 02:32:23.00 | |
15 | 736 | Planka Dalibor | CZE | Ostrava-Dubina | MikeBike | 00:47:37 | 01:45:39 | 02:33:11.00 | |
16 | 720 | Jakubowski Tomasz | POL | Bielsko Biała | RMF FM BIKE.STORE BIELSKO MTB TEAM | 00:48:09 | 01:47:20 | 02:33:20.00 | |
17 | 716 | Greszta Robert | POL | Dąbrowa Górnicza | CST ACCENT MTB TEAM | 00:48:07 | 01:46:35 | 02:34:11.00 | |
18 | 721 | Kalita Marcin | POL | Chełmek | Ocynkownia Śląsk SCHC Team Chrzanów | 00:48:12 | 01:46:51 | 02:35:10.00 | |
19 | 756 | Kutka Sławomir | POL | Rybnik | Quest Road | 00:49:39 | 01:49:57 | 02:36:25.00 | |
20 | 734 | Piechulek Zenon | POL | Rybnik | 00:49:40 | 01:50:07 | 02:37:01.00 | ||
21 | 702 | Baran Marcin | POL | Chrzanów | Ocynkownia Śląsk Schc Team Chrzanów | 00:49:39 | 01:50:06 | 02:37:01.00 | |
22 | 738 | Pulik Michał | POL | Kłodzko | KONDYCJA.NET TEAM | 00:49:58 | 01:49:53 | 02:37:17.00 | |
23 | 723 | Kiszka Zbigniew | POL | Jastrzębie-Zdrój | Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team | 00:51:54 | 01:51:26 | 02:37:42.00 | |
24 | 729 | Mojżesz Agnieszka | POL | Rybnik | Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team | 00:51:55 | 01:51:13 | 02:38:03.00 | |
25 | 712 | Fidytek Tomasz | POL | Jaworzno | Ocynkownia Śląsk Schc Team Chrzanów | 00:49:39 | 01:48:54 | 02:38:03.00 | |
26 | 701 | Adamkiewicz Marcin | POL | Rybnik | SUP LIFTING TEAM BUGLA BIKE SERVICE | 00:50:47 | 01:52:01 | 02:40:40.00 | |
27 | 744 | Sobótka Tomasz | POL | Knurów | Gazdówka na Białym Krzyżu | 00:51:13 | 01:52:08 | 02:40:53.00 | |
28 | 713 | Gajdzik Piotr | POL | Mikołów | Nice JURA BIKE Częstochowa | 00:51:01 | 01:52:54 | 02:42:25.00 | |
29 | 714 | Gągałka Dariusz | POL | Katowice | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:49:04 | 01:50:13 | 02:42:36.00 | |
30 | 708 | Dyńka Krzysztof | POL | Gmina Zabierzów | Cyklo Jura Zabierzów | 00:49:36 | 01:52:00 | 02:48:38.00 | |
31 | 747 | Strzała Grzegorz | POL | Rybnik | 00:51:52 | 01:57:12 | 02:49:04.00 | ||
32 | 715 | Gnat Dariusz | POL | Dąbrowa Górnicza | Bike Atelier Team | 00:51:32 | 01:53:51 | 02:50:31.00 | |
33 | 737 | Przeliorz Paweł | POL | Rybnik | 00:53:33 | 01:59:17 | 02:51:34.00 | ||
34 | 739 | Pytel Łukasz | POL | Wrocław | Kondycja.Net Team | 00:51:34 | 01:55:32 | 02:52:47.00 | |
35 | 750 | Urbas Filip | POL | Racibórz | Bob Racibórz | 00:51:22 | 02:01:16 | 02:53:26.00 | |
36 | 741 | Serafin Alina | POL | Opole | Thp Team | 00:57:56 | 02:07:03 | 03:00:00.00 | |
37 | 718 | Herman Jarosław | POL | Siemianowice Slaskie | 00:57:01 | 02:06:04 | 03:01:18.00 | ||
38 | 742 | Skupień Marek | POL | Wodzislaw Sl | SUP LIFTING MTB TEAM BUGLA BIKE SERVICE | 00:54:22 | 02:05:40 | 03:02:24.00 | |
39 | 710 | Ferczykowski Grzegorz | POL | Sosnowiec | 00:57:58 | 02:08:50 | 03:04:17.00 | ||
40 | 726 | Kubicki Piotr | POL | Bytom | Kiwi Klub MTB | 00:54:58 | 02:02:21 | 03:04:41.00 | |
41 | 753 | Zentlik Marcin | POL | Siemianowice Śląskie | Odkrywcy Taurus Cycling Team | 00:58:06 | 02:08:49 | 03:05:04.00 | |
42 | 717 | Hajduczek Grzegorz | POL | Rzuchów | 00:58:02 | 02:10:42 | 03:11:07.00 | ||
43 | 724 | Kłaptocz Wojciech | POL | Czechowice-Dziedzice | 00:57:00 | 02:07:42 | 03:13:10.00 | ||
44 | 730 | Mróz Edyta | POL | Tychy | PuchałkaSPORT - CykloANT | 01:03:34 | 02:21:30 | 03:15:43.00 | |
45 | 731 | Musiał Michał | POL | Ruda Śląska | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:59:59 | 02:15:24 | 03:17:21.00 | |
745 | Stanek Krzysztof | POL | Bukowno | One Bike Team | 01:03:57 | DNF | |||
725 | Kopytko Marcin | POL | Chorzów | Sii Cycling Team | 00:50:16 | DNF | |||
749 | Tyniec Marek | POL | Kraków | UKS Zawojak | DNF |
Hobby
1 | 349 | Bugla Łukasz | POL | Rogów | SUP LIFTING TEAM BUGLA BIKE SERVICE | 00:47:29 | 01:29:52.00 | |
2 | 314 | Pasternak Piotr | POL | Brzeszcze | Nice JURA BIKE Częstochowa | 00:47:30 | 01:29:55.00 | |
3 | 304 | Łopatecki Rafał | POL | Gmina Jasienica | Sports Coaching | 00:47:31 | 01:29:55.00 | |
4 | 287 | Kapica Marek | POL | Gołkowice | TOMAZI BIKE TEAM | 00:47:31 | 01:30:24.00 | |
5 | 263 | Budzyn Łukasz | POL | Rybnik | bROWERek Team | 00:47:52 | 01:33:14.00 | |
6 | 350 | Maroszek Adam | POL | Wodzisław Śląski | 00:49:10 | 01:34:22.00 | ||
7 | 264 | Chromik Szymon | POL | Radlin | Sports Coaching | 00:49:40 | 01:35:45.00 | |
8 | 337 | Śmich Adam | POL | Rydułtowy | 00:50:36 | 01:36:18.00 | ||
9 | 324 | Sadowski Daniel | POL | Piekary Śląskie | AXIS Piekary Śląskie | 00:50:34 | 01:36:19.00 | |
10 | 309 | Mrowiec Jarosław | POL | Chorzów | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:51:38 | 01:39:00.00 | |
11 | 317 | Piotrowski Andrzej | POL | Jastrzębie Zdrój | Tomazi Bike Team | 00:52:30 | 01:39:02.00 | |
12 | 277 | Gawałek Marcin | POL | Rybnik | MAD MOBIL NISSAN | 00:51:39 | 01:39:07.00 | |
13 | 313 | Pakuła Paweł | POL | Radzionków | SII CYCLING TEAM | 00:52:34 | 01:39:30.00 | |
14 | 353 | Kowalska-Pac Katarzyna | POL | Tarnów | 00:52:42 | 01:39:38.00 | ||
15 | 327 | Sedlacek Jiri | CZE | Ostrava-Poruba | S.K.JIŘÍ TEAM Ostrava | 00:52:29 | 01:39:56.00 | |
16 | 267 | Drabowicz Radosław | POL | Bytom | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:53:03 | 01:39:57.00 | |
17 | 254 | Bierza Adrian | POL | Nowa Wieś | 00:52:56 | 01:40:00.00 | ||
18 | 352 | Pac Michał | POL | Tarnów | Reanimacja Rowerowa-Akademia Synergii | 00:52:53 | 01:40:12.00 | |
19 | 302 | Łachajczyk Rafał | POL | Rybnik | LUBAR MTB TEAM | 00:53:10 | 01:40:19.00 | |
20 | 320 | Pozowski Jan | POL | Katowice | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:52:43 | 01:40:35.00 | |
21 | 255 | Blazy Sławosz | POL | Rybnik | LUBAR MTB TEAM | 00:52:58 | 01:41:09.00 | |
22 | 271 | Francuz Sebastian | POL | Opole | 00:52:47 | 01:41:37.00 | ||
23 | 355 | Smoliński Marcin | POL | Połaniec | 00:54:17 | 01:41:50.00 | ||
24 | 347 | Żok Marek | POL | Sumina | 00:52:33 | 01:41:58.00 | ||
25 | 258 | Bluszcz Marcin | POL | Zwonowice | Lyski MTB Bike Team | 00:54:14 | 01:42:31.00 | |
26 | 289 | Kostyrka Tomasz | POL | Kraków | 00:55:19 | 01:42:41.00 | ||
27 | 356 | Siegmund Norbert | POL | Tworków | 00:54:16 | 01:43:25.00 | ||
28 | 323 | Rybarz Łukasz | POL | Lyski | Lyski MTB Bike Team | 00:54:15 | 01:43:28.00 | |
29 | 276 | Gawałek Maciej | POL | Rybnik | MAD MOBIL NISSAN | 00:55:41 | 01:44:57.00 | |
30 | 362 | Mączka Tomasz | POL | Jastrzębie Zdrój | 00:56:27 | 01:45:42.00 | ||
31 | 332 | Strączek Mirosław | POL | Marklowice | 00:54:18 | 01:45:45.00 | ||
32 | 331 | Starzycki Paweł | POL | Gostyń | PuchałkaSPORT - CykloANT | 00:54:13 | 01:45:59.00 | |
33 | 351 | Zimowski Jakub | POL | Kraków | Gkc Gorlice | 00:53:37 | 01:45:59.00 | |
34 | 336 | Szymura Marcin | POL | Stanowice | Luxtorpeda Czerwionka | 00:55:14 | 01:46:41.00 | |
35 | 333 | Suchogórski Ryszard | POL | Tychy | KIETA.pl | 00:55:15 | 01:46:44.00 | |
36 | 297 | Kulesza Mateusz | POL | Rybnik | 00:55:45 | 01:47:06.00 | ||
37 | 361 | Brycki Tomasz | POL | Jastrzębie Zdrój | Tomazi Bike Team | 00:56:29 | 01:47:10.00 | |
38 | 359 | Mróz Grzegorz | POL | Tychy | Warsztat Formy | 00:56:38 | 01:47:34.00 | |
39 | 273 | Gajdzik Julia | POL | Mikołów | Nice JURA BIKE Częstochowa | 00:56:37 | 01:48:55.00 | |
40 | 360 | Urbisz Robert | POL | Nędza | 00:58:55 | 01:49:08.00 | ||
41 | 340 | Wilim Dominik | POL | Mszana | 00:58:03 | 01:50:21.00 | ||
42 | 335 | Szrodziński Kacper | POL | Katowice | 00:58:56 | 01:52:03.00 | ||
43 | 344 | Wyszyńska-Tyniec Marianna | POL | Kraków | UKS Zawojak | 00:59:25 | 01:53:18.00 | |
44 | 265 | Chudek Karolina | POL | Świerklany | 01:00:16 | 01:53:36.00 | ||
45 | 328 | Skupień Bartosz | POL | Kraków | bArtPixel Race Team | 00:59:52 | 01:53:41.00 | |
46 | 266 | Domżalski Zbigniew | POL | Ruda Śląska | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 00:59:33 | 01:53:51.00 | |
47 | 270 | Fiałkiewicz Anna | POL | Żory | Odkrywcy Taurus Cycling Team | 00:59:35 | 01:54:00.00 | |
48 | 281 | Granieczny Robert | POL | Gaszowice | 01:00:37 | 01:55:00.00 | ||
49 | 358 | Łata Michał | POL | Rybnik | Formini Team | 01:01:05 | 01:55:26.00 | |
50 | 321 | Pytel Wojciech | POL | Żytna | Lyski MTB Bike Team | 01:02:15 | 01:56:06.00 | |
51 | 256 | Bluszcz Jarosław | POL | Zwonowice | Lyski MTB Bike Team | 01:00:28 | 01:57:12.00 | |
52 | 274 | Gajdzik Sławomira | POL | Mikołów | Nice JURA BIKE Częstochowa | 01:01:30 | 01:57:12.00 | |
53 | 260 | Bochenek Wojciech | POL | Rybnik | 01:00:43 | 01:57:18.00 | ||
54 | 251 | Baczewski Damian | POL | Jastrzębie Zdrój | 01:00:20 | 01:57:19.00 | ||
55 | 325 | Sala Adam | POL | Bielsko-Biała | Niezniszczalni Wapienica Trener Bula | 01:00:42 | 01:57:32.00 | |
56 | 341 | Lipka Piotr | POL | Rybnik | Hetman Rybnik | 01:02:43 | 01:57:37.00 | |
57 | 310 | Mrowiec Klaudia | POL | Chorzów | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 01:02:03 | 01:57:44.00 | |
58 | 272 | Fukas Krzysztof | POL | Rybnik | Saint Gobain Squad | 01:01:45 | 01:58:00.00 | |
59 | 261 | Bonk Tadeusz | POL | Rybnik | Beer Team | 01:03:41 | 01:58:23.00 | |
60 | 354 | Misina Andrzej | POL | Kietrz | Grupa Kolarska Gliwice | 01:00:19 | 01:59:07.00 | |
61 | 305 | Małysz Sławomir | POL | Rybnik | Lyski MTB Bike Team | 01:01:49 | 01:59:21.00 | |
62 | 326 | Schmidt Mariusz | POL | Sosnowiec | Power Silesia | 01:02:35 | 01:59:49.00 | |
63 | 288 | Karwot Krzysztof | POL | Zebrzydowice | 01:01:06 | 01:59:57.00 | ||
64 | 306 | Marackova Pavlina | CZE | Ludgerovice | S.K.JIŘÍ TEAM Ostrava | 01:02:30 | 02:00:09.00 | |
65 | 301 | Lodek Michał | POL | Jaworze | 01:02:32 | 02:00:15.00 | ||
66 | 283 | Grzegorzek Czesław | POL | Palowice | KTK WANDRUS ŻORY | 01:00:40 | 02:01:29.00 | |
67 | 298 | Kuryło Zenon | POL | Rybnik | Roweroholicy | 01:04:11 | 02:02:37.00 | |
68 | 299 | Kurzok Rafał | POL | Tychy | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 01:03:44 | 02:02:59.00 | |
69 | 334 | Szast Tomasz | POL | Brzóza Królewska | 01:04:23 | 02:03:04.00 | ||
70 | 329 | Smoroń Krzysztof | POL | Rybnik | SMOKO-RALLY-TURISMO | 01:04:20 | 02:04:25.00 | |
71 | 345 | Ziółkowski Jakub | POL | Gliwice | ProService Racing Team | 01:06:13 | 02:04:28.00 | |
72 | 348 | Owczarek Paweł | POL | 01:05:26 | 02:04:37.00 | |||
73 | 279 | Gągałka Katarzyna | POL | Katowice | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 01:06:18 | 02:04:42.00 | |
74 | 307 | Marek Grzegorz | POL | Stanowice | Polska | 01:04:19 | 02:04:51.00 | |
75 | 357 | Siegmund Aneta | POL | Tworków | 01:05:16 | 02:04:55.00 | ||
76 | 330 | Sobczak Robert | POL | Katowice | Sobotnia Grupa Kolarska | 01:02:38 | 02:07:34.00 | |
77 | 259 | Bluszcz Stefan | POL | Świerklany | 01:07:06 | 02:08:28.00 | ||
78 | 262 | Brzeziok Wioleta | POL | Rydułtowy | Liv Feniks Womens Cycling Team | 01:08:01 | 02:09:40.00 | |
79 | 315 | Pawełek Tomasz | POL | Wodzisław Śl | 01:06:16 | 02:09:42.00 | ||
80 | 280 | Gębicka Ewa | POL | Dąbrowa Górnicza | 01:10:27 | 02:12:12.00 | ||
81 | 318 | Pluta Pawel | POL | Rybnik | Młodzieżowa Akademia Sportu | 01:09:20 | 02:12:35.00 | |
82 | 346 | Ziółkowski Przemysław | POL | Gliwice | ProService Racing Team | 01:08:47 | 02:12:55.00 | |
83 | 292 | Krzykus Paweł | POL | Zwonowice | 01:07:04 | 02:14:58.00 | ||
84 | 322 | Pytka Tomasz | POL | Ruda Śląska | 01:19:07 | 02:40:47.00 | ||
85 | 319 | Podpłoński Przemysław | POL | Rybnik | Paleciak Pizza | 01:16:28 | 02:48:26.00 | |
86 | 291 | Kozielski Paweł | POL | Rybnik | 01:27:51 | 02:53:41.00 | ||
87 | 269 | Drzus Piotr | POL | Chorzów | ENERGObielsk.pl CykloSilesia Team | 01:25:23 | 02:56:01.00 | |
363 | Strokosz Dariusz | POL | Szczerbice | 01:13:52 | DNF | |||
312 | Ozimek Tomasz | POL | Dąbrowa Górnicza | DNF | ||||
286 | Jeleniewski Andrzej | POL | Gliwice | DNF |
Oprócz nagrodzenia najlepszych na mecie każdy z zawodników mógł się posilić ciepłym posiłkiem. Były słodkości w tym ciasto i gorące napoje, a także Rybnickie Lody Rzemieślnicze.
Wyniki za: Personal Best, zdj. Tomasz Czarnecki
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj