Brakuje wam rybnickich koncertów światowych gwiazd muzyki? Do Gliwic mamy na szczęście niedaleko. Zarezerwujcie sobie czas 18 marca. W gliwickiej Arenie odbędzie się wówczas koncert Within Temptation i Evanescence. W roli supportu wystąpią zaś Szwedzi ze Smash Into Pieces. Koncert w ramach trasy Worlds Collide Tour organizowany jest przez Mystic Coalition. Bilety już od 179 zł.

W połowie lat 90. cała metalowa Europa kipiała testosteronem i zbroiła się na wojnę ze światłem oraz dobrym brzmieniem, rozpętaną przez norweskich blackmetalowców. Narodzony w tamtym czasie holenderski zespół Within Temptation ruszył pod prąd. Za mikrofonem stanęła Sharon den Adel, śpiewająca pewnym, pełnym głosem, a kompozycje grupy opierały się na chwytliwych melodiach i krystalicznie czystej, ale potężnej, wręcz bombastycznej produkcji.  
 
Z biegiem czasu okazało się, że rozległe terytorium symfonicznego metalu jest dla Within Temptation za ciasne i zespół równie śmiało sięgał po wpływy popu z lat 80. – weźmy choćby cover Frankie Goes to Hollywood – jak i inspiracje wykraczające daleko poza metalowe, czy nawet rockowe terytorium, czego dowodem współpraca z amerykańskim raperem Xzibitem. Zresztą, żeby daleko nie szukać, mają też na koncie singel – "Whole World is Watching" – z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego.
 
Bo Within Temptation wymykają się wszelkim próbom zaszufladkowania, prowadząc swoją karierę tak samo, jak grają koncerty – z energią, bez kompleksów, z rozmachem, którego zazdrości im pół świata.Pojawienie się Evanescence było prawdziwym objawieniem. Tym bardziej, że zaczęło się od trzęsienia ziemi – singel "Bring Me To Life" nie tylko katapultował zespół na szczyt (Grammy od razu za debiut nie zdarza się co dzień), ale w ogóle przywrócił światu wiarę w moc rocka, który na początku XXI wieku wydawał się w odwrocie.

Evanescence robili to inaczej niż wszyscy, łącząc numetalowe ciosy z gotyckim zasępieniem, ale robili dobrze. O takim atucie jak Amy Lee, czyli jeden z najlepszych kobiecych głosów w rocku i metalu, nawet nie wspominamy… Nic dziwnego, że już po trzech znakomicie przyjętych albumach – "Fallen" (2003), "The Open Door" (2006) i "Evanescence" (2011) – grupa ugruntowała swoją pozycję, jako jednego z najważniejszych nowych zjawisk na amerykańskiej scenie muzyki gitarowej.

Na płytę Evanescence z nowym materiałem czekamy od prawie dekady. Na szczęście już jest - "The Bitter Truth" ukazało się 26 marca 2021 roku.

Smash Into Pieces to jedna z najgorętszych nazw w skandynawskim alternatywnym rocku. Muzyka szwedzkiego kwartetu wymyka się kategoryzacjom – bo usłyszycie tu i mocne riffy, i taneczne rytmy, i elektroniczny puls – a teksty wybiegają daleko w przyszłość. Wystarczy zanurzyć się w cyfrowy świat wykreowany na płycie "ARCADIA", piątej w dorobku Szwedów, albo tegorocznymi epkami "Real One" i "VR", by dać się porwać tej wizji. W wersji live dodatkowo spotęgowanej przez show łączący technologiczne smaczki z rockowym żywiołem.

https://www.smashintopieces.com/
https://www.facebook.com/SmashIntoPieces/
https://www.youtube.com/watch?v=E8HLESmCfxk


Źródło: MATERIAŁY PRASOWE ORGANIZATORA: Mystic Coalition/Knock Out Productions (w tym tytułowa grafika)

18.03.2022

Gliwice, Arena Gliwice, ul. Akademicka 50


HEADLINER
WITHIN TEMPTATION
EVANESCENCE
KIEDY
piątek, 18 marzec 2022
SUPPORT
SMASH INTO PIECES
MIEJSCE
Gliwice, Arena Gliwice, ul. Akademicka 50
ORGANIZATOR
Mystic Coalition
BILETY
179/299 zł
OTWARCIE KLUBU
17:30
START
18:30


KUP BILETY