Już w najbliższą sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" zapraszamy wszystkich do trzech rybnickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu i ustawić światła. Jeśli chcesz sprawdzić pojazd przez wyjazdem na Wszystkich Świętych lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze. Kolejna taka akcja 16 i 23 listopada.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

Podczas trwania działań, w dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Rybniccy policjanci, jak co roku włączają się w te działania i zachęcają kierowców do skorzystania z możliwości bezpłatnego ustawienia świateł na stacjach diagnostycznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów.

W Rybniku już w najbliższą sobotę tj. 26 październikadnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach przyjeżdżając do jednej z wybranych stacji:

  1. KREG ul. Mikołowska 136 Rybnik
  2. KREG ul. Patriotów 37 Rybnik
  3. Speed Car ul. Chwałowicka 19