Nie będzie organizowanej przez miasto strefy kibica w Rybniku. Magistrat jako główny powód rezygnacji ze strefy kibica wskazuje na obostrzenia, ale również na fakt, że byłaby to niepotrzebna konkurencja dla lokali gastronomicznych.

Zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Pytacie, gdzie będzie można kibicować w większym gronie. Podczas poprzednich rozgrywek wspólne oglądanie meczy odbywało się m.in. na terenie kampusu.

W Rybniku nie będzie zorganizowanej przez miasto strefy kibica. Jako główny powód magistrat wskazuje na obostrzenia, ale nie tylko:

- W związku z panującymi obostrzeniami pandemicznymi nie jest planowane uruchomienie strefy kibica w Rybniku. Trzeba pamiętać, że duże skupiska ludzkie nadal zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem. Aby odpowiednio przygotować strefę kibica potrzeba sporo czasu, a zmieniające się obostrzenia bardzo mocno utrudniły zaplanowanie takiego przedsięwzięcia - mówi nam Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku. - Trzeba również dodać, że okres pandemii mocno doświadczył branżę gastronomiczną, która próbuje wrócić do normalnego funkcjonowania. Strefa kibica mogłaby stać się dla nich niepotrzebną konkurencją. Utrzymanie zasad bezpieczeństwa w pubach czy restauracjach jest dużo łatwiejsze, niż podczas dużych, plenerowych wydarzeń. Większość miast zdecydowała o nieorganizowaniu stref kibica, motywując to głównie troską o bezpieczeństwo swoich mieszkańców - wyjaśnia rzecznik rybnickiego magistratu.