Pod koniec lutego rozpoczęła się przebudowa ulicy Rudzkiej. Czy prace idą zgodnie z planem?

Trwa przebudowa ulicy Rudzkiej, która rozpoczęła się pod koniec lutego: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/przebudowa-rudzkiej-zdenerwowani-mieszkancy-zdezorientowani-kierowcy/cid,13611,aPrzypomnijmy, prace drogowe wykonuje wybrana w przetargu firma Auto Trans Asfalty Sp. z o. o. z Gierałtowic, za kwotę 7.366.920,02 zł. Przebudowa najdłuższej (10 km) ulicy Rybnika realizowana jest etapami od kilku lat, fragment obecnie remontowany jest przedostatni - więcej: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/intensywne-prace-na-rudzkiej/cid,15314,a
Pomimo wcześniejszych problemów, związanych z sytuacją pandemiczną, na chwilę obecną termin zakończenia inwestycji wydaje się niezagrożony - zapewniał pod koniec lipca rybnicki magistrat.Obecnie Urząd Miasta potwierdza, że prace są realizowane zgodnie z harmonogramem:
- Postęp prac jest zgodny z przyjętym harmonogramem, zaś z uwagi na ułożenie pierwszych warstw bitumicznych na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Podmiejską i Energetyków problemy z dojazdem zostały rozwiązane - mówi nam Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu. - Oczywiście nadal obowiązują ograniczenia w dojeździe, lecz mają one charakter chwilowych wyłączeń. Na tę chwilę mieszkańcy i prowadzący działalności gospodarcze nie zgłaszali problemów - dodaje rzecznik.