Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, którzy używając siły fizycznej i gróźb pozbawienia życia wymuszali od mieszkańców Rybnika pieniądze w różnych kwotach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 22 i 30-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. W toku przeszukania kryminalni zabezpieczyli narkotyki, pieniądze, ale również metalowy kastet, nóż, toporek oraz saperkę. Z posiadanych informacji wynika, że pokrzywdzonych osób na terenie Rybnika i okolic może być więcej, dlatego policja prosi o kontakt w przedmiotowej sprawie.

 

W wyniku czynności operacyjnych, rybniccy kryminalni zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej, podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Mężczyźni używając siły fizycznej i grożąc śmiercią wymuszali od mieszkańców pieniądze w różnych kwotach. 22 i 33-letni mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów we wtorek, w godzinach porannych. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, młynki oraz pieniądze w wysokości ponad 6 tysiąca złotych, a także 50 euro. Śledczy zabezpieczyli również motelowy kastet, saperkęnóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Podejrzani poruszali się czarnym bmw kombi. Na wniosek stróżów prawa i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Z posiadanych informacji wynika, że pokrzywdzonych osób z terenu Rybnika i okolic może być więcej, dlatego prosimy o kontakt w przedmiotowej sprawie z śledczymi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie - numery telefonów 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.