37-letni mężczyzna, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z 13-latką, a następnie składał jej propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualne, został objęty dozorem policyjnym. Sprawca był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem, a w rzeczywistości korespondował z osobą dorosłą. Dzisiaj rybniczanin usłyszał prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Przypomnijmy, w poniedziałek jako pierwsi informowaliśmy o obywatelskim zatrzymaniu 37-letniego mieszkańca Rybnika, który nawiązał kontakt za pośrednictwem internetowego portalu komunikacyjnego z 13-latką:
https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/obywatelskie-zatrzymanie-mezczyzny-ktory-pisal-obsceniczne-wiadomosci-do-12-latki/cid,18982,a

Do ujawnienia pedofila doprowadziły osoby związane z organizacją Child Guard Unit Poland. Mężczyzna w materiale nagranym przez przedstawicieli organizacji przyznał się do tego, ale zaprzeczył, że chciał się spotkać z dzieckiem. Rybniczanin został zatrzymany przez policję.
- Mężczyzna był przekonany, że nowo nawiązana znajomość i dalsza korespondencja prowadzona jest z dziewczynką. W korespondencji usiłował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się innej czynności seksualnej oraz składał jej propozycje obcowania płciowego - informuje asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.

W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Rybnika zarzutu składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej oraz propozycji obcowania płciowego.