Byliśmy dziś na budowie Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna. Miasto liczy, że drogą pojedziemy wiosną - po procedurach odbiorowych, które powinny się zakończyć w marcu 2020 r.

Trwają ostatnie prace nad powstaniem Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna, o czym opowiadali dziś prezydent Piotr Kuczera i Naczelnik Wydziału Dróg Jacek Hawel.


- Jesteśmy w istotnym momencie, po trzech latach prac finalizujemy inwestycję. Rybnicki odcinek Drogi Regionalnej powstał i właściwie jest szlifowany. Do końca grudnia wszystkie roboty się zakończą, trwają prace wykończeniowie - mówił prezydent Piotr Kuczera. Proceudra odbiorowa powinna się zakończyć w marcu 2020. - Liczę, że wiosną ruszymy tą drogą. Droga śródmiejska ma pełnić funkcję bram wjazdowych do miasta, mówił prezydent, będzie wizytówką Rybnika i połączeniem dla rowerów: - Te rozwiązania są imponujące i powodują, że mamy poczucie, że jesteśmy na trakcie, który jest ekspresowy i pozwala na lepsze i szybsze komunikowanie się z regionem - dodał włodarz.- Dzisiaj na drodze trwają ostatnie prace wykończeniowie, wiadukty i obiekty mostowe są wykańczane, zarówno ze strony zewnętrznej, jak i od spodu. 
Na części drogowe nawierzchnia w całości została już położona, regulowane są pobocza, urządzenia kanalizacyjne i oznakowanie poziome, oznakowanie pionowe pojawi się w ciągu dwóch tygodni - mówił Naczelnik Wydziału Dróg Jacek Hawel. - Prace są zaplanowane do końca grudnia, warunki pogodowe nie przeszkadzają temu zakresowi prac, które są przewidziane - mówił Jacek Hawel. Przypomniał, że inwestycję czeka żmudna procedura odbiorowa, która może potrwać ok. 3 miesięcy.