Dzisiaj działacze partii KORWiN i Młodych dla Wolności rozpoczęli zbiórkę przyłbic przy ul. Sobieskiego. Mają one trafić do posłów PiS-u, na... rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem.

- Jako że minister zdrowia pan Adam Niedzielski uważa za śmieszny żart noszenie przyłbic w celu ochrony przed wirusem zamiast pod Grunwaldem uznaliśmy, że owe bezużyteczne przyłbice oddamy posłom PiSu, a być może uda im się zebrać ich tyle by zorganizować rekonstrukcję tej słynnej bitwy - mówi Hanna Cofalik z partii KORWiN. - Niestety nam obywatelom nie jest śmieszno, gdyż to od nas wymagano zakrywania twarzy przeróżnymi materiałami w celu ochrony, szczególnie że było to egzekwowane przez funkcjonariuszy prawa. Dzisiaj dowiadujemy się, że celu noszenia masek i przyłbic o jakim nas zapewniano, nie spełniają. Natomiast powinnyśmy nosić specjalne maski chirurgiczne, już nie wnikamy kto na tym ma zarobić, bo ktoś na pewno - dodaje Hanna Cofalik.
Młodzi ludzie zachęcają rybniczan do ofiarowania swoich przyłbic "w tym szczytnym celu". Specjalny pojemnik znajduje się pod biurem w centrum Rybnika, na Sobieskiego przy biurze poselskim PiS.