Od 1 lutego będzie funkcjonować poradnia kardiologiczna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. 12 stycznia Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na świadczenia w tym zakresie. Kiedy ruszy rejestracja?

Pacjenci z regionu rybnickiego będą mieć ułatwiony dostęp do świadczeń z zakresu kardiologii - przypomnijmy, dotychczas w Rybniku działała jedna poradnia, a czas oczekiwania na wizytę przekracza cztery lata.
- W kardiologii bardzo potrzebna jest ciągłość leczenia i kontroli stanu zdrowia. Dzięki tej poradni zapewnimy ją pacjentom – mówi Janusz Kowalski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.
- Decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia bardzo nas ucieszyła, bo po uruchomieniu poradni w naszym szpitalu pacjenci będą mogli liczyć na stałą kontrolę swojego stanu zdrowia. Powiem obrazowo – większość pacjentów po wypisie z naszego oddziału wymaga kontroli w czasie od 4 do 6 tygodni. Dotychczas było praktycznie niemożliwe. Teraz na pewno sytuacja się polepszy, a czas oczekiwania zdecydowanie się zmniejszy. Nie mam wątpliwości, że lista pacjentów chcących skorzystać z usług poradni szybko się zapełni. Jesteśmy na to gotowi - mówi Marcin Osuch, ordynator oddziału kardiologii w WSS nr 3 w Rybniku.

Możliwość rejestracji do poradni kardiologicznej pojawi się już w drugiej połowie stycznia.