"Do szkoły ciś na kole" - takim hasłem zachęcano uczniów rybnickich szkół do udziału w akcji Rowerowy Maj. Teraz magistrat promuje dojeżdżanie rowerem do pracy. ZGM w Rybniku planuje nawet zakupić rowery dla pracowników, którzy mogą i chcą poruszać się rowerem w czasie pracy.

Najpierw przejażdżkę pociągiem i rowerem do pracy chwalił prezydent Piotr Kuczera. Wczoraj w mediach społecznościowych prezydent pytał rybniczan: "Kto dziś na kole w robocie abo na jakij rajzie po Rybniku? Pochwolcie się". Pod postem pojawiło się sporo komentarzy - okazuje się, że wielu rybniczan przemieszcza się po mieście rowerem, jednak mieszkańcy zwracają uwagę, że zadbanymi ścieżkami rowerowymi może się pochwalić tylko centrum: "Zapraszamy na wycieczkę rowerową dzielnicami Rybnika, pewnie nie bedzie już tak fajnie" - pisze mieszkanka.

Oficer Rowerowy Łukasz Karbowiński za wzór stawia dyrektora ZGM-u, Artura Gliwickiego, który 
"podczas codziennych obowiązków zawodowych, na spotkania służbowe - kiedy tylko może jeździ rowerem. I sobie bardzo chwali! Jak sam mówi rower oszczędza jego czas, pozwala być bliżej wydarzeń - bliżej miasta. Mało tego ZGM Rybnik ma w planach zakup rowerów dla pracowników, którzy mają możliwość i którzy wyrazili chęć jazdy rowerem w czasie pracy" - podaje Oficer Rowerowy.