Dwóch mężczyzn podróżowało w sobotę pociągiem z Katowic do Bohumina. W trakcie podróży kompani spożywali alkohol i głośno się zachowywali. Interwencje konduktora nie poskutkowały, więc na stacji w Rybniku w asyście policjantów pijany duet opuścił pociąg.

W minioną sobotę o 11:28 policjanci z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie od konduktora pociągu nr 44805 relacji Katowice – Bohumin o tym, że dwóch agresywnych i pijanych mężczyzn zakłóca porządek publiczny w pociągu.
- Jako że nie była możliwa interwencja Służby Ochrony Kolei, na miejsce udali się dzielnicowi, gdzie zastali dwóch mężczyzn, którzy byli nietrzeźwi, ale komunikatywni. Jeden z nich nadal spożywał alkohol, dlatego też został ukarany mandatem karnym. Obaj mężczyźni na polecenie konduktora musieli też opuścić pociąg – mówi nam asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy rybnickiej komendy.
Z informacji na stronie Kolei Śląskich wynika, że z tego powodu Pociąg nr 44805 relacji Katowice 10:39 – Bohumin 12:22 – był opóźniony na trasie o około 15 minut. Dowiedzieliśmy się również, że po 17:00 tego dnia policjanci interweniowali też w związku ze zgłoszeniem pasażera, którego zdaniem pociąg był niesprawny.