Zapadł wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa Alicji F. 17-latka została zamordowana w lutym 2018 r. przez Adriana P. Mężczyzna dziś usłyszał wyrok - sąd skazał go na 25 lat pozbawienia wolności.

Zakończył się trwający przeszło rok proces w sprawie zabójstwa nastoletniej Alicji F. Przypomnijmy, do zbrodni doszło 3 lutego 2018 roku w Rybniku. 17-latka została pobita i uduszona, a jej ciało sprawca ukrył w dole w pobliżu garaży, gdzie martwą dziewczynę znalazł przypadkowy przechodzień (o tym pisaliśmy tutaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/podejrzany-o-zabojstwo-nastoletniej-alicji-zostal-zatrzymany/cid,8414,a). 
T
a tragedia wstrząsnęła regionem, tym bardziej, że o zabójstwo nastolatki z Rybnika-Boguszowic został oskarżony Adrian P., który był bratem jej znajomej. Proces toczył się przed rybnickim wydziałem Sądu Okręgowego w Gliwicach (więcej tutaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/prokuratura-zakonczyla-sledztwo-jest-juz-akt-oskarzenia-przeciwko-adrianowi-p-w-sprawie-zabojstwa-17-letniej-alicji/cid,9422,a).
Pierwsza rozprawa odbyła się 24 października zeszłego roku. Mężczyzna przedłużał proces, domagał się zmiany składu sędziowskiego, zmieniał zeznania. Nie przyznał się do winy. (czytaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/adrian-p-mial-dzis-odpowiadac-przed-sadem-w-rybniku-za-morderstwo-rozprawa-zostala-odroczona/cid,9979,a).
Dziś Adrian P. usłyszał wyrok - 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.