Dobiegło końca głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Stowarzyszenie "Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej" dzięki ponad 23 000 głosów klientów Tesco zyskało grant w wysokości 5000 zł na realizację projektu Klub Gier Planszowych "Gralnia". Dziś w sklepie Tesco przy ulicy Żorskiej w Rybniku odbyło się oficjalne wręczenie grantów zwycięzcom V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Pozostali laureaci programu to: Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Anny w Świerklanach (grant w wysokości 3000 zł), która zrealizuje projekt „Rodzinne zacisze - odpoczynek i zabawa”, i Stowarzyszenie z Wyboru, które otrzyma 1000 zł na cele statutowe (zgłoszony projekt to zakup sprzętu muzycznego MUSICON).

- Dzieci i młodzież w Rybniku, nie mają się gdzie spotkać po szkole, dlatego po lekcjach, kiedy im się nudzi, lubią coś zmalować, nie zawsze po myśli opiekunów. Stowarzyszenie chce to zmienić. Klub Gier Planszowych "Gralnia" ma być sposobem na zagospodarowanie im wolnego czasu w sposób aktywny i rodzinny. Miejsce to będzie szansą na nawiązywanie relacji społecznych, współdziałanie w grupie, rozwijanie sprawności motorycznej, spostrzegawczości, refleksu, orientacji przestrzennej i pamięci - mówi nam Arkadiusz Trzebuniak, prezes Stowarzyszenia i pomysłodawca zwycięskiego projektu, a także Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Golejów, w której klub powstanie.

Z kolei laureaci II miejsca w głosowaniu klientów sklepu zrealizują na „farskim” ogrodzie w Świerklanach miejsce odpoczynku dla dorosłych oraz zabawy dla dzieci i młodzieży. W założeniu ma to być bezpieczna przestrzeń do spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży - z dala od używek i innych niebezpieczeństw. Projekt ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności, która będzie miała możliwość spędzenia wspólnie wolego czasu w przyjemnym i bezpiecznym miejscu.

III miejsce zajął projekt, którego celem był zakup instrumentu analogowego jakim jest MUSICON. Zakup instrumentu miał pozwolić na stworzenie przestrzeni muzycznej, w której można będzie aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia muzyki. Laureaci III miejsca otrzymali 1000 zł na realizację celów statutowych.

Wy decydujecie, my pomagamy!
V edycja programu była kolejną dawką pozytywnej energii i korzystnych zmian, które wpłyną na najbliższe otoczenie uczestników. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały trzy inicjatywy! Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na lokalne działania.