Pierwsze głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 30 listopada 2019 r. Warto zagłosować!

Głosowanie w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywarelskiego rozpoczęło się o północy 12 listopada, a trwać ma do 30 listopada 2019 roku. Głosowanie na charakter elektroniczny, a wziąć w nim udział mogą wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Jego wyniki zostaną przedstawione do grudnia 2019 roku.

Po oddaniu głosu wymagane jest podanie swoich danych osobowych oraz numeru telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Na jeden numer telefonu może zostać dostarczone maksymalnie 5 kodów weryfikujących (licząc, te którymi zatwierdzono oddany głos). Każdy może zagłosować tylko raz, mając 1 punkt na projekt wojewódzki i 3 punkty (można przyznać np. 1 punkt trzem projektom lub 3 punkty jednemu projektowi) na pulę projektów w jednym z siedmiu podregionów, obejmujących po kilka powiatów. Powiat rybnicki przypisany został do podregionu nr 3.

Lista zadań o zasięgu wojewódzkim, obejmujących swym programem Rybnik:
1. Pociąg do Kultury
2. BEZPIECZNA REKREACJA
3. "Rewitalizacja zabytkowych parków na terenie SP ZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku przy ul. Gliwickiej 33 jako uzupełniający element terapii psychologiczno-psychiatrycznej".

Lista zadań podregionu, do którego należy m.in. powiat rybnicki:
a) Tężnia solankowa - źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza
b) Kolarze na start – organizacja imprez kolarskich
c) "RYBNICKI OPATRUNEK SPOŁECZNY"
d) Postaw na zdrowy tryb życia - regionalny dzień zdrowia dla mieszkańców powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.
e) Śląski rodzinny piknik z hokejem na rolkach
f)"Śląskie HockeyLove" - Warsztaty hokeja na lodzie dla dzieci
g) "Rowerowy Maj"
h) Teatrem w Śląsk

Z czego trzy projekty dotyczą bezpośrednio Rybnika:
1. Kolarze na start – organizacja imprez kolarskich
2. "RYBNICKI OPATRUNEK SPOŁECZNY" - kompleksowa i innowacyjna usługa wsparcia pozamedycznego, skierowana do pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku, ich rodzin oraz personelu, w celu poprawy jakości ich życia.

3. "Rowerowy Maj" w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie i Czerwionce-Leszczynach

O wszystkich szczegółach dotyczących przebiegu oddawania głosu oraz programów projektów można dowiedzieć się na oficjalnej stronie głosowania: "https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start", z której osoba zostanie przekierowana do strony, na której może zagłosować.  
A więcej informacji o samym głosowaniu na budżet obywatelski można znaleźć na stronie https://bo.slaskie.pl/content/rozpoczelo-sie-glosowanie