Data wydarzenia: 10.08.2019 12:00 - 10.08.2019 20:00
Miejsce wydarzenia: Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy "Grzybówka" w Rybniku-Golejowie, ul. Podgórna 50

Już w najbliższą sobotę 10 sierpnia w leśnym amfiteatrze na Grzybówce w Rybniku-Golejowie odbędzie się I Rybnicki Festiwal Gier Komputerowych organizowany wspólnie przez Radę Dzielnicy Golejów, Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej, Agencję Gamingową Squirrel Gaming, sklep Gamedot i restaurację Zbeereźnik. Uczestnicy festiwalu będą rywalizować w FIFIE'19 i składaniu komputerów na czas (przygotowane przez CooliClokerzPL) o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Poza tym organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji. Starsi w strefie Retro będą mogli z sentymentem powspominać gry z lat 90-tych, a także postrzelać na strzelnicy ASG, młodsi odnajdą się w strefach VR (wirtualnej rzeczywistości) i Kinect. Dla dzieci będą dmuchańce. Z imprezy nikt nie wyjdzie też głodny, ponieważ będzie strefa gastronomiczna.

Już niedługo udowodnimy, że gry to sport, który równie dobrze można uprawiać na świeżym powietrzu. 10 sierpnia w amfiteatrze "Grzybówka" w Rybniku-Golejowie odbędą się Leśne e-Gierki - inicjatywa skierowana zarówno do młodszych, jak i starszych fanów gier komputerowych i dla wszystkich tych, którzy chcą w atrakcyjny sposób spędzić sobotnie popołudnie. Dla osób, które niekoniecznie będą chciały wziąć udział w rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika w FIFIE'19 i składaniu komputerów na czas organizatorzy przygotowali bowiem m.in. strefę retro, strzelnicę ASG, strefę dla dzieci z dmuchańcami i wystawę figurek.

Będzie też strefa darmowego grania, gdzie odbędziecie swoistego rodzaju podróż w czasie i ponownie będziecie mogli spróbować swoich sił w takich ponadczasowych hitach jak "Wormsy" czy „DSJ”.

Gamedot Rybnik dla odwiedzających przygotował specjalne mystery boxy ze sprzętem Genesis, strefę VR oraz możliwość przetestowania najnowszych autek RC.

Na spragnionych adrenaliny czeka z kolei strefa ASG. Jednym z partnerów festiwalu jest Laserhouse Rybnik, który zapewni rozrywkę w postaci zagadek, które będziecie musieli rozwiązać, żeby uratować siebie i innych uczestników e-Gierek.

O to, byście z festiwalu nie wyszli głodni zadba restauracja Zbeereźnik.

To wszystko i jeszcze więcej już 10 sierpnia w Rybniku – Golejowie przy ul. Podgórnej 50. Festiwal rozpoczyna się o 12:00.

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

ZAPISY na TURNIEJ FIFA'19 o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA:

E-mail na piotr@squirrelgaming.pl
Wpisowe 20 PLN