Dziś wieczorem ROW 1964 Rybnik zmierzył się na stadionie miejskim przy G72 z Odrą Wodzisław. Stawką tego spotkania było trofeum okręgowego Pucharu Polski. Trzeba przyznać, że mecz finałowy to był prawdziwy "horror". W 52. minucie po bramkach Wodeckiego (43') i Pryki rybniczanie przegrywali już 0:2, jednak mimo to zdołali jeszcze odwrócić losy tego spotkania. W 73. minucie Pytlik zdobył kontaktowego gola, w 85. minucie wyrównał Migus, a zwycięską bramkę w ostatniej minucie strzelił Gomola. Tym samym Zielono-Czarni obronili tytuł sprzed roku i wygrali Puchar Polski Podokręgu Rybnik. Był to kolejny mecz bez udziału kibiców. Fani naszej drużyny postanowili wyrazić z tego powodu swoje niezadowolenie, tłumnie gromadząc się pod stadionem, gdzie stacjonowały też liczne siły policji, które pilnowały porządku.

W drodze do finału tegorocznego Pucharu Polski Podokręgu Rybnik ROW wyeliminował kolejno Górnika Radlin (6:0), MKS 32 Radziejów (9:0) i LKS Bełk (2:1). Odra zaś w pokonanym polu zostawiła Start Mszanę (2:1), rezerwy Granicy Ruptawa (8:2), Unię Książenice (7:1) i Odrę Centrum Wodzisław Śląski (8:2).

Odra triumfowała w rozgrywkach w 2019 roku. W poprzednim sezonie Odra uległa jednak w półfinale piłkarzom z Rybnika, którzy, po golach Łukasza Krakowczyka i Kamila Spratka, wygrali to spotkanie 2:1, a potem triumfowali w całych rozgrywkach.

Podopieczni Rolanda Buchały bronili tytułu i wygrali Puchar Polski Podokręgu Rybnik po raz drugi z rzędu.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jan Janik.

ROW 1964 Rybnik - Odra Wodzisław 3:2
Pytlik 73', Migus 85', Gomola 90' - Wodecki 43', Pryka 52'

Wyjściowa jedenastka ROW-u:
1. Bartosz Plewka ????
7. Marek Krotofil (K)
10. Jakub Kuczera
11. Szymon Kuzior
14. Mateusz Tomaszewski
15. Adrian Pytlik
18. Konrad Warmiński
19. Tomasz Gomola
24. Łukasz Gajda
27. Filip Kukuła
97. Olaf Sobik

Wyjściowy skład Odry: Maciej Kacperski, Maciej Kłosek, Paweł Zdunek, Salvador Pryka, Jakub Rosiak, Adrian Garcia Garcia Tabala, Marcin Wodecki, Damian Tarka, Arkadiusz Lalko (k), Arkadiusz Woś, Jakub Białas.