W 1. kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej rybnickie "Rekiny" pewnie i efektownie wygrały przy G72 z "Wilkami" z Krosna 63-27. Aż trzech naszych zawodników wywalczyło komplet punktów (z bonusami) - Michael Jepsen Jensen (14+1), Kacper Gomólski (13+2) i Siergiej Łogaczow (12+3). W drużynie gości najlepiej spisał się Andriej Lebiediew (7+1), były żużlowiec ROW-u. 11 kwietnia w meczu wyjazdowym rybniczanie zmierzą się ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy ku pamięci zmarłego dwa dni temu ojca Kacpra Gomólskiego. Beniaminek z Krosna już po 3 pierwszych wyścigach przegrywał 15-3. Jedyne drużynowe zwycięstwo krośnianie odnieśli w 13. biegu.

W drużynie "Rekinów" dobry występ zaliczyli również Rune Holta (9+1) i Wiktor Trofimow (8 "oczek"). Przyzwoicie, na miarę swoich możliwości, pojechali też rybniccy juniorzy. W trzech startach Mateusz Tudzież zdobył 4 punkty, a Przemysław Giera – 3. W drużynie gości wyróżnić można Patryka Wojdyło (6 punktów) i dobrze znanego naszym kibicom - Mateusza Szczepaniaka (5+1), którzy jako jedyni wykręcili "trójki" dla swojego zespołu.

ROW Rybnik:
9. Siergiej Łogaczow - 12+3 (3,2*,3,2*,2*)
10. Wiktor Trofimow jr - 8 (2,3,1,2)
11. Michael Jepsen Jensen - 14+1 (2*,3,3,3,3)
12. Kacper Gomólski - 13+2 (3,2*,2*,3,3)
13. Rune Holta - 9+1 (2*,3,3,u,1)
14. Przemysław Giera - 3+1 (2*,1,0)
15. Mateusz Tudzież - 4 (3,0,1)

Cellfast Wilki Krosno:
1. Andrzej Lebiediew - 7+1 (1,1*,2,1,2)
2. Daniel Jeleniewski - 5 (1,2,0,2,0)
3. Mateusz Szczepaniak - 5+1 (0,1,1*,3,0)
4. Patryk Wojdyło - 6 (3,0,2,0,1)
5. Peter Ljung - 3 (0,1,1,1)
6. Aleks Rydlewski - 0 (u,u,0)
7. Bartosz Curzytek - 1 (1,0,0)
8. Jakub Janik - NS

Bieg po biegu:
1. (64,10) Łogaczow, Jepsen Jensen, Lebiediew, Szczepaniak - 5:1 - (5:1)
2. (65,66) Tudzież, Giera, Curzytek, Rydlewski (u) - 5:1 - (10:2)
3. (65,19) Gomólski, Holta, Jeleniewski, Ljung - 5:1 - (15:3)
4. (64,73) Wojdyło, Trofimow jr, Giera, Rydlewski (u) - 3:3 - (18:6)
5. (65,57) Jepsen Jensen, Gomólski, Szczepaniak, Wojdyło - 5:1 - (23:7)
6. (65,54) Holta, Jeleniewski, Lebiediew, Tudzież - 3:3 - (26:10)
7. (65,19) Trofimow jr, Łogaczow, Ljung, Curzytek - 5:1 - (31:11)
8. (65,65) Holta, Wojdyło, Szczepaniak, Giera - 3:3 - (34:14)
9. (65,63) Łogaczow, Lebiediew, Trofimow jr, Jeleniewski - 4:2 - (38:16)
10. (65,26) Jepsen Jensen, Gomólski, Ljung, Rydlewski - 5:1 - (43:17)
11. (66,00) Gomólski, Łogaczow, Lebiediew, Wojdyło - 5:1 - (48:18)
12. (65,27) Jepsen Jensen, Jeleniewski, Tudzież, Curzytek - 4:2 - (52:20)
13. (67,08) Szczepaniak, Trofimow jr, Ljung, Holta (u) - 2:4 - (54:24)
14. (66,14) Gomólski, Lebiediew, Holta, Szczepaniak - 4:2 - (58:26)
15. (66,35) Jepsen Jensen, Łogaczow, Wojdyło, Jeleniewski - 5:1 - (63:27)