28 i 29 maja na pływalni „Olimpijczyk" w Gliwicach, odbyły się Mistrzostwa Śląska Open. Podczas tych najważniejszych w tym półroczu zawodów dla śląskiego pływania, bardzo wysoką formę zaprezentowali pływacy RMKS-u, co udowodnili zdobywając podczas dwudniowej rywalizacji aż osiem medali.

Kacper Duda wśród szesnastolatków zdominował rywalizację stylem dowolnym, wygrywając na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Oprócz tego stawał na drugim stopniu podium za wyścigi na 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem zmiennym. Natomiast Kamil Kurzak w rywalizacji juniorów siedemnastoletnich zajął drugie miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym, natomiast na trzecim miejscu uplasował się na dystansach 200 m stylem grzbietowym oraz na 50 m stylem grzbietowym.

Dobrze zaprezentował się również szesnastolatek Bartosz Kańtoch, który czterokrotnie przypłyną na najbardziej przez sportowców nielubianym, czwartym miejscu, na dystansach 200 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem motylkowym.

Mistrzostwa Śląska były bardzo poważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się w połowie lipca.