W sobotę o godzinie 14:00 na Dozbud Arenie w Ząbkach odbył się Finał Polskiej Ligi Futbolu - Polish Bowl XVI. Duży wkład w zwycięstwo, jak i w dotarcie do finału rozgrywek miał pochodzący z Rybnika-Niedobczyc Arek Cieślok, który wraz z kolegami z KS Bydgoszcz Archers zdobył to trofeum. Co nam powiedział świeżo upieczony mistrz Polski i najlepszy zawodnik sezonu?

Rybniczanin został także najlepszym zawodnikiem sezonu w polskiej lidze.

Drużyna KS Bydgoszcz Archers w finale na stadionie w Ząbkach pokonała Tychy Falcons 27:7.

Warto wspomnieć, że w sezonie zasadniczym (6 spotkań) oraz w półfinale zespół rybniczanina nie przegrał żadnego spotkania.

- Cały sezon bardzo wyrównany, ciekawy. Byliśmy jedyną drużyną, która nie odniosła żadnej porażki. Zagraliśmy perfekcyjny sezon, zakończony zdecydowaną wygraną w finale. Spotkanie kontrolowaliśmy od samego początku, narzuciliśmy swoje warunki na boisku i tak do ostatniego gwizdka. Obie drużyny, czyli Tychy Falcons oraz Bydgoszcz Archers, pierwszy raz w historii zagrały w finale najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo mnie cieszy, że to jednak nasza drużyna zakończyła sezon ze złotem. Był to bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu. Miłym akcentem było również to, że zostałem wybrany najlepszym polskim zawodnikiem sezonu 2021 - mówi nam świeżo upieczony mistrz Polski i MVP polskiej ligi, Arek Cieślok.
Gratulujemy!!!

Zobaczcie skrót meczu finałowego.