Dwunastka naszych reprezentantów w zawodach Grand Slam w tureckiej Antalyi walczyła o kolejne punkty do rankingu olimpijskiego. Brązowy medal (kat do 57 kg) wywalczyła Julia Kowalczyk, która była bliska powtórzenia wyniku z 2019 roku, kiedy w Antalyi wygrała turniej z cyklu Grand Prix. Blisko podium była też inna zawodniczka rybnickiej "Polonii" - Agata Perenc - która ostatecznie została sklasyfikowana na 5. miejscu (kat. do 52 kg). W Antalyi walczył również Piotr Kuczera (kat. do 90 kg) z Kejza Team Rybnik, który po swojej drugiej walce i porażce ze Szwedem Magnusem Nymanem pożegnał się z turniejem. Teraz przed dżudokami mistrzostwa Europy w Lizbonie, które rozpoczną się 16 kwietnia.

Julia Kowalczyk w Antalayi w kolejnych pojedynkach pokonała Leilanię Akiyamę z USA, Tunezyjkę - Gofran Khelifi, a w półfinale uległa aktualnej mistrzyni świata - Christinie Deguchi z Kanady. W pojedynku o 3. miejsce rybniczanka zmierzyła się z Rumunką Loredaną Ohai. Po ciężkim starciu nasza dżudoczka ostatecznie wygrała i stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając nie tylko brązowy medal, ale także 500 punktów do rankingu olimpijskiego.W zawodach dobrze spisała się też inna reprezentantka KS "Polonii" Rybnik - Agata Perenc, która wygrała swoje dwa pierwsze pojedynki. W półfinale rybniczanka przegrała jednak z Diyorą Keldiyorovą z Uzbekistanu, a w repasażach z Gili Cohen z Izraela, dlatego w efekcie zajęła 5. miejsce i zdobyła 360 punktów do rankingu olimpijskiego.

Wywalczone punkty znacząco przybliżają rybniczanki do startu w najważniejszych w tym sezonie zawodach - turnieju w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio.