Kilkanaście żółtych i aż dwie czerwone kartki pokazał sędzia w wyjazdowym meczu ROW-u 1964 Rybnik z GKS-em Pniówek 74 Pawłowice. Po zaciętym spotkaniu gospodarze odpROWili rybniczan wygrywając 2:1.

Gospodarze lepiej weszli w mecz i już w 12. minucie po bramce Dawida Morcinka, który zdecydował się na strzał z ponad 30. metrów. Morcinek uderzył naprawdę perfekcyjnie i choć Bartosz Plewka dał radę "musnąć" piłkę to nie dał rady zmienić toru jej lotu i ta wylądowała w siatce Zielono-Czarnych. Rybniczanie wyrównali w 53. minucie. Z autu wrzucał Marek Krotofil, a piłka trafiła po kilku "główkach" w pole karne, gdzie z bliskiej odległości drogę do bramki rywali odnalazł Tomasz Gomola, wyrównując stan meczu na 1:1. Pomiędzy 70 a 73 minutą arbiter usunął z placu gry, po drugich żółtych kartkach, najpierw Kamila Glenca, a potem Szymona Kuziora. Trzy minuty później, po podaniu Filipa Łukasika do Dawida Weisa, który, po znakomitym rajdzie i dryblingu, strzałem w długi róg zmusił Bartosza Plewkę do kapitulacji, gospodarze objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Kolejny mecz podopieczni Rolanda Buchały rozegrają 1 maja w Rybniku z LKS-em Goczałkowice Zdrój. Początek o godz. 17:00.
 
Wyjściowa "jedenastka" ROW-u 1964 Rybnik:

1. Bartosz Plewka ????
2. Jan Janik (K)
5. Piotr Pacholski
7. Marek Krotofil
8. Yaroslav Baranskyi
10. Jakub Kuczera
11. Szymon Kuzior
14. Mateusz Tomaszewski
18. Konrad Warmiński
19. Tomasz Gomola
24. Łukasz Gajda

Ławka rezerwowych: Bartosz Barczyk - Cezary Stolz, Mateusz Cywka, Adrian Pytlik, Dawid Migus, Filip Kukuła, Olaf Sobik
GKS: Gocyk – Glenc, Turoń (10′ Wiciński), Ciuberek (C), Mazurkiewicz – Weis, Spratek, Łukasik, Morcinek, Łaski – Caniboł.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)
12' Morcinek, 76' Weis - 53' Gomola