ROW 1964 nie dał rady przeciwstawić się Miedzi, w której składzie przeważali pierwszoligowcy. Przegrana w Legnicy 1:4 skutkuje spadkiem ROW-u na siódmą lokatę w tabeli Jedyną bramkę dla zielono-czarnych zdobył Dawid Plizga. Mecz z rezerwami Miedzi Legnica był ostatnim meczem ROW-u 1964 Rybnik pod wodzą trenera Jacka Trzeciaka. Klub niedługo po zakończeniu spotkania na swojej stronie poinformował: "W dniu dzisiejszym zakończyła się nasza współpraca z trenerem Jackiem Trzeciakiem. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron na prośbę 48-letniego szkoleniowca, któremu dziękujemy za pracę z naszym zespołem i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej". Pierwszą drużynę zielono-czarnych poprowadzą w następnych spotkaniach dotychczasowi współpracownicy trenera Trzeciaka, czyli Marek Hanzel i Michał Podolak.

Rezerwy “Miedzianki”, (ze względu na pauzę w rozgrywkach pierwszej drużyny spowodowanej powołaniami na mecze reprezentacji) zostały wzmocnione na mecz z ROW-em zawodnikami z zespołu występującego w Fortuna 1 Liga. W wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez trenera Wojciecha Robaszka znalazło się miejsce tylko dla czterech zawodników (Piotr Świątko, Wojciech Łobodziński, Marcin Warcholak i Marcin Garuch), którzy rozpoczynali mecz od pierwszej minuty w ostatniej kolejce w Zdzieszowicach. Efekt wsparcia z I-ligowej drużyny widoczny był już po pierwszych trzech kwadransach, w których gospodarze zdobyli trzy bramki. Warto odnotować, że na miano kata rybnickiej drużyny zasługuje Wojciech Łobodziński, który zdobył drugą bramkę. Były reprezentant kraju trafiał również do bramki ROW-u w obu meczach tych drużyn w sezonie 2013/2014.

Drugie 45-minut znakomicie rozpoczęli zielono-czarni, którzy już po pierwszej akcji cieszyli się z gola Dawida Plizgi. Niestety był to jedyny gol dla podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka w tym meczu. Końcówka należała do miejscowych, którzy wykorzystali kontrę i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Jest to pierwsze zwycięstwo rezerw Miedzi w tym sezonie.

Miedź II Legnica – ROW 1964 Rybnik 4:1 (3:0)
1:0 Hubert Antkowiak 24′
2:0 Wojciech Łobodziński 28′
3:0 Carlos Heredia 36′
3:1 Dawid Plizga46′
4:1 Mateusz Zatwarnicki 90′

ROW 1964 Rybnik:
Aleksander Łubik – Jan Janik, Piotr Pacholski, Paweł Mandrysz, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi (35′ Dawid Niedźwiedzki), Szymon Jary, Radosław Dzierbicki, Dawid Plizga, Bartłomiej Polok, Marcin Wodecki.

Miedź II Legnica: Mateusz Hewelt – Gregorz Bartczak, Piotr Świątko, Damian Byrtek, Wojciech Łobodziński, Marcin Warcholak, Aboubacar Conde, Marcin Garuch, Carlos Heredia (85′ Mateusz Zatwarnicki), Hubert Antkowiak, Maciej Koziara (67” Daniel Smuga).