Minionej doby na drogach naszego powiatu doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie półtora promila alkoholu.

 

Wczoraj, około godziny 20.30 policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji na skrzyżowaniu ulicy Zebrzydowickiej z ulicą Norwida w Rybniku. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem wjechał na skrzyżowanie z ulicą Norwida i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu chryslerem, który jechał ulicą Zebrzydowicką w kierunku centrum Rybnika.
- Okazało się, że nie tylko brak należytej ostrożności za kierownicą przyczynił się do kolizji. Podczas badania alkomatem uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 51-latek jest pijany. Mieszkaniec powiatu rybnickiego miał w organizmie półtora promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia - mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.