Rada Dzielnicy Zamysłów organizuje w niedzielę i poniedziałek akcję profilaktyczną pt. „Pamiętaj o Seniorach”, związaną z przekazaniem „Kopert życia”.

- W tym roku planowaliśmy spotkać się z Seniorami z naszej dzielnicy, aby złożyć życzenia świąteczne i noworoczne oraz przełamać się opłatkiem. Niestety kolejny raz nie było to niemożliwe z uwagi na pandemię. Pomimo tych trudności pamiętamy o naszych Seniorach i przygotowaliśmy dla nich skromny poczęstunek wraz z życzeniami. Ponadto, pamiętając o bezpieczeństwie Seniorów przeprowadzimy akcję profilaktyczną pt. „Pamiętaj o Seniorach”, związaną z przekazaniem „Kopert życia” - mówi Krzysztof Kazek, Przewodniczący Zarządu z Zamysłowa. 

Akcja odbędzie się na parkingu przy ul. Plebiscytowej w Rybniku:
19 grudnia br. w godzinach 9.00 do 13.00,
20 grudnia br. w godzinach 18.00 do 19.30.

Dlaczego warto mieć „kopertę życia”? „Koperta życia” to akcja, do której przystąpienia zachęcają wszystkie służby. „Koperta życia” przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie, ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa wszystkich osób. „Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”.

Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej czy służbom socjalnym w razie wypadku lub zasłabnięcia na szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – łatwe jest do znalezienia.

Koperty życia zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a poczęstunek wraz z życzeniami został sfinansowany ze środków Rady Dzielnicy Zamysłów.