Minionej nocy policja interweniowała przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Funkcjonariusze z psem tropiącym szukali 83-latki. Kobietę odnaleziono w pobliżu lądowiska dla helikopterów.

Ok. godz. 22 przed WSS nr 3 w Rybniku pojawiło się sporo radiowozów - poinformowała nas czytelniczka.
Jak wyjaśnia asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji, funkcjonariusze szukali starszej kobiety. Sprzed szpitala oddaliła się 83-letnia pacjentka. Odnalazł ją pies tropiący. 

- Wczoraj o godzinie 20:42 dyżurny odebrał zgłoszenie, że ze WSS nr 3 oddaliła się 83-latka, która cierpi na demencje starczą. Miała mieć złe wyniki krwi i wymagała hospitalizacji, została przewieziona na SOR przez pogotowie ratunkowe - mówi rzecznik.
- Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie życia zaginionej, do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Mundurowi sprawdzali wszystkie ulice w rejonie szpitala, dworce autobusowe oraz przewoźników taksówek. Po godzinie 23.00 przewodnik psa, aspirant Szymon Wieczorek, poinformował, że jego pies „Kira” odnalazł kobietę w rejonie lądowiska dla helikopterów - informuje policjantka.

83-latka leżała na ziemi, miała problemy z poruszaniem się. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.