Miasto zaproponowało trzy lokalizacje, w których miałyby się odbywać masowe szczepienia rybniczan. Ilu mieszkańców otrzymało już szczepionkę na koronawirusa?

Rząd zapowiada dostawy kolejnych szczepionych, więc coraz więcej miast, w tym Rybnik decyduje się na tworzenie punktów masowych szczepień.
- Jeżeli chodzi o punkty szczepień to zaproponowaliśmy trzy lokalizacje. Nie wiemy jeszcze czy będą działały wszystkie, czy część - wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.
Gdzie mogłyby odbywać się szczepienia?
Szpital Psychiatryczny w Rybniku – zabezpieczenie medyczne zapewni szpital,
Kampus - zabezpieczenie medyczne Lensclinic,
Hala sportowa w Boguszowicach - zabezpieczenie medyczne Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II.

- Informacje o tych punktach zostały wysłane do służb Wojewody Śląskiego, w tym tygodniu ma być potwierdzenie, czy wszystkie te punkty zostaną uruchomione - mówi rzecznik rybnickiego magistratu.

A ilu rybniczan do tej pory zostało zaszczepionych? Wg informacji na stronach rządowych, szczepionkę przyjęło ponad 13 tys. mieszkańców, czyli ok. 10 procent rybniczan. 
W MDPS – zaszczepionych jest 72 pracowników na 100 pracujących. Na 147 pensjonariuszy zaszczepionych jest 130. Część z nich z powodów prawnych lub zdrowotnych nie może być jeszcze zaszczepiona.
Nauczyciele w szkołach – z szacunkowych z danych zebranych przez Wydział Edukacji zaszczepiło się około 65% nauczycieli