Pali się las przy ul. Wielopolskiej w Rybniku. Od czytelników otrzymaliśmy informację, że, najprawdopodobniej w wyniku silnego wiatru, doszło tam do przewrócenia się drzewa na linię energetyczną, od czego zajęła się ściółka leśna. Porażony prądem miał też zostać przejeżdżający tamtędy rowerzysta, który z oparzeniami III stopnia został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Droga w tym rejonie jest zablokowana.

Wcześniej czytelnik informował nas, że mogło to być podpalenie, ale okazało się, że to fałszywa wiadomość.

- Na ul. Wielopolskiej drzewo oparło się na linię wysokiego napięcia i "przyiskrzyło" i "delikatnie" się zapaliło, jest to drobny pożar. Niestety, jest jedna osoba poszkodowana po zerwaniu linii energetycznej. Od nas na miejscu są dwa zastępy straży. Wiatr przyczynił się do zdarzenia. Nie wiadomo w jakim stanie jest poszkodowany - mówi nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

- W wyniku zdarzenia poszkodowany został rowerzysta. Z oparzeniami III stopnia został zabrany do WSS 3 - przekazała nam asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Strażacy czekają też na informację ze strony służb energetycznych, która pozwoli im na bezpieczną interwencję w tym rejonie.


Przypominamy, że dla Rybnika IMGW wydało dziś ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze:
"Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu".

AKTUALIZACJA (06.04.2021, godz. 09:40)
Straż pożarna potwierdza, że wiatr się przyczynił do obalenia się drzewa. Zapalił się konar, który spadł na ściółkę.
Awarii uległa linia energetyczna.