"Rybniczanie" to nasz nowy program o rybniczanach dla rybniczan. Będziemy w nim przedstawiać nietuzinkowe postacie z naszego miasta, o niezwykłych pasjach, zainteresowaniach i umiejętnościach. W odcinku świątecznym wystąpiła najsłynniejsza rybnicka para sportowa - Anna i Piotr Kuczerowie - dżudocy, zawodnicy Kejza Team Rybnik, nasze olimpijskie nadzieje. Rozmawialiśmy z nimi o ich uczuciu, ślubie, podróżach, planach prywatnych i zawodowych, zainteresowaniach i świątecznych zwyczajach w ich domu. Zapraszamy do oglądania i zgłaszania propozycji gości (wspolpraca@rybnik.dlawas.info), a lokalne firmy do współpracy (reklama@rybnik.dlawas.info).

Anna Kuczera (z domu Borowska) to polska dżudoczka rywalizująca w kategorii do 57 kg, zawodniczka klubów: KS Polonia Rybnik (2008-2016), a obecnie KS „Kejza Team” Rybnik (od 2016), mistrzyni Europy juniorek 2014, złota (2016: Kazań) oraz srebrna (2017: Warszawa) medalistka mistrzostw Europy w turnieju drużynowym, złota medalistka zawodów Grand Prix w Taszkiencie w 2017, zwyciężczyni zawodów o Puchar Świata (2017: Praga, Casablanca) i Europy (2016: Sarajewo), medalistka mistrzostw Polski (2015: srebrny medal, 2012, 2014, 2017: brązowy medal).

Piotr Kuczera polski dżudoka rywalizujący w kategorii do 90 kg. Medalista mistrzostw Europy seniorów, a także mistrzostw świata i Europy juniorów. Wielokrotny mistrz kraju jako senior i jako junior. Kuczera dwukrotnie zdobywał medale juniorskich imprez mistrzowskich rangi międzynarodowej – w 2015 roku najpierw zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, a następnie osiągnięcie to powtórzył w rozgrywanych w tym samym roku mistrzostwach świata juniorów. W kwietniu 2016 roku zdobył indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy seniorów, a wraz z reprezentacją Polski - brązowy medal w rywalizacji drużynowej mężczyzn.