Dom Kultury Chwałowice zaprasza wszystkich miłośników śpiewania kolęd i pastorałek (wokalistów, amatorskie zespoły i chóry) do udziału w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada

Festiwal odbędzie się w dniach: 7-27 grudnia 2020 r. - przesłuchania eliminacyjne - I etap Festiwalu, 7 do 9 stycznia 2021 r. - przesłuchania finałowe - II etap Festiwalu, 10 stycznia 2021 r. - Koncert Galowy. 
Przesłuchania eliminacyjne w rejonie rybnickim planowane są w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl w środę 9 grudnia 2020 r. (w zależności od sytuacji epidemiologicznej na żywo lub hybrydowo). 

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie http://mfkip.pl/rejestracja i przesłania pliku nagrania wideo.
 
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu, który przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia za wyjątkiem uczniów klas wokalnych). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat. Uczestnicy Festiwalu prezentują trzy dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki (soliści i duety dwie) w tym jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Dopuszcza się możliwość użycia podkładu muzycznego. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut (soliści i duety) lub 15 minut (zespoły i chóry). 
Eliminacje do tegorocznej edycji konkursu trwać będą w dniach 7-27 grudnia br. w formie zdalnej - komisje w ośrodkach regionalnych będą oceniały nagrany i przesłany materiał, a najlepsi uczestnicy zostaną do kolejnego zakwalifikowani etapu. Po I etapie Festiwalu wyniki z przesłuchań eliminacyjnych będą opublikowane na stronie internetowej Festiwalu https://mfkip.pl/Finał zaplanowano w dniach 7-9 stycznia 2021 r. (o ile przepisy epidemiczne nie zostaną zaostrzone) będzie umożliwiał występ w specjalnie przygotowanych sześciu miejscach w Polsce (Będzin, Bydgoszcz, Goleniów, Lublin, Warszawa i Wrocław). Występy dzięki transmisji na żywo oceniać będzie znajdująca się w Będzinie komisja. Kilka lokalizacji zapewni możliwość odpowiedniegoprzygotowania i zabezpieczenia sceny przed każdym występem.

Szczegóły dotyczące Festiwalu (warunki zgłoszenia, warunki uczestnictwa, przebieg festiwalu, regulamin jury, nagrody i wyróżnienia) znajdują się w regulaminie na stronie: https://mfkip.pl/regulamin.